Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

13 polskich skoczków wystąpi w Wiśle

Facebook Twitter

13 polskich skoczków wystąpi w kwalifikacjach do pierwszych w tym sezonie zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Przypomnijmy: odbędą się one z kolejny weekend (23-24.11.) na skoczni w Wiśle-Malince.

Trener Michal Doleżal postawił na 6 zawodników kadry A, wśród których jest utytułowany skoczek Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, Piotr Żyła. W kwalifikacjach wystartuje także 6 skoczków kadry B i jeden młodzieżowiec. W tym gronie jest kolejnych 4 zawodników klubu z Wisły, to: Aleksander Zniszczoł, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek i Kacper Juroszek. Dla tego ostatniego będzie to debiut w zawodach tej rangi.

Kwalifikację do turnieju do niedzielnego(24.11.) turnieju indywidualnego w piątek (22.11.), w sobotę(23.11.) konkurs drużynowy.

Kadra reprezentacji Polski na inaugurację Pucharu Świata w Wiśle:

Kamil Stoch
Piotr Żyła
Dawid Kubacki
Jakub Wolny
Stefan Hula
Maciej Kot
Paweł Wąsek
Kacper Juroszek
Klemens Murańka
Adam Niżnik
Tomasz Pilch
Andrzej Stękała
Aleksander Zniszczoł

Tymczasem już od końca października trwa śnieżenie skoczni w Beskidach.

Przypomnijmy ważną informację z dróg przed tymi zawodami:

Jak poinformował Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, wahadło na drodze 941 będzie utrudniało nam życie do 20 listopada, tego dnia zostanie przywrócony ruch w obu kierunkach, w związku z zawodami Pucharu Świata w skokach narciarskich, kibice mają dojechać bez problemów na zawody zapowiedziane od 22 do 24 listopada.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2022