Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

13 powodów do szczęścia. Zobacz nową wystawę w Jastrzębiu

Facebook Twitter

Galeria Sztuki Epicentrum w Jastrzębiu– Zdroju poleca nową wystawę. Od poniedziałku (1.02.) czynna będzie ekspozycja z pracami Janusza Andrzeja Reszki "13 powodów do szczęścia". To znów ekspozycja na zewnątrz galerii.

Instalacja wystawy/ facebook.com/mokjastrzebie/

To 13 obrazów słynnych malarzy przedstawione jako kubistyczne dzieła w wykonaniu Janusza Andrzeja Reszki. Każda praca dostała opis i kod QR, który umożliwi zwiedzającemu zweryfikowanie obrazu z oryginałem.

– czytamy w zaproszeniu na wystawę.

Janusz Reszka urodzony w 1952 roku w Łodzi. Edukację ukończył w Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi. W 1988 r. wyjechał do Paryża, tam ukończył Szkołę Konserwacji Zabytków i Dzieł Sztuki. Pracował jako konserwator obrazów jednocześnie uprawiając malarstwo sztalugowe oraz fresk. W 2018 powrócił do Polski, gdzie rozpoczął cykl wystaw indywidualnych i zbiorowych. Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych i Muzeach wielu Krajach Europy, USA, Australii m.in Japonii, Szwajcarii, Izraelu, Francji, Syrii, Kuwejcie, Tunezji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Chorwacji, Słowenii i Kanadzie. Aktualny styl uprawiany przez artystę to postkubizm chromatyczny.

Wystawa została przygotowana na zlecenie firmy promującej sztukę – Madame Chromatique, będzie czynna do końca marca.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj