Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

13. Śląska Brygada szkoli strzelców wyborowych

Facebook Twitter

W 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej odbyły się ćwiczenia strzeleckie strzelców wyborowych i snajperów. Szkolenie było realizowane na dwóch równoległych torach: strzelania z karabinu wyborowego z postawy leżącej dla początkujących strzelców oraz strzelania specjalistyczne z wykorzystaniem siatki celowniczej, po wysiłku fizycznym, z postawy klęczącej oraz z wymuszonych postaw dla bardziej zaawansowanych strzelców.

fot. Mat. prasowe WOT

Podczas szkolenia doskonalone były elementy istotne w świetle informacji napływających z Ukrainy – w szczególności od walczących tam snajperów ukraińskich. W związku z tym instruktorzy położyli nacisk na strzelanie z wymuszonych podstaw, z użyciem trójnogu i z wykorzystaniem przygodnych podpór.

fot. Mat. prasowe WOT

Dodatkowo zostały przeprowadzone zajęcia z balistyki, podczas których uczestnicy szkolenia strzelali do drzwi samochodu oraz szkła okiennego w celu sprawdzenia siły przebicia, oraz zmiany toru lotu pocisków. Wykorzystując manekiny, sprawdzono również, w jaki sposób odpryski szkła mogą ranić osoby znajdujące się obok celu.

Warto zaznaczyć, że informacje napływające z Ukrainy wpływają nie tylko na ćwiczenia strzeleckie strzelców wyborowych i snajperów, ale także na inne aspekty ich szkolenia. Na przykład kładziemy większy nacisk na maskowanie od góry przeciw obserwacji z powietrza oraz wprowadzamy do szkoleń użycie małych dronów.

– podkreśla jeden z instruktorów.

fot. Mat. prasowe WOT

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj