StartWiadomości Wiadomości dnia

13 tysięcy złotych grzywny za świętowanie urodzin Hitlera

Mówi Joanna Smorczewska rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Tutaj prokurator przy wyborze tej kary wziął pod uwagę największą dolegliwość, ponieważ kara finansowa w tym wypadku dla podejrzanego jest karą najbardziej dotkliwą; kara grzywny o tak wysokiej wartości – 13 tysięcy 200 złotych; kara np. w zawieszeniu byłaby najmniej odczuwalną dla podejrzanego.

Joanna Smorczewska dodaje, że Adamowi B. postawiono dwa zarzuty: publiczne propagowanie nazistowskiego ustroju państwa i nielegalne posiadanie broni palnej i 16 sztuk amunicji.

Cały czas śledczy prowadzą postępowanie w sprawie pozostałych uczestników urodzin Hitlera. Prokuratura nie chce jednak zdradzać szczegółów:

Co do pozostałych podejrzanych, postępowanie jest w toku, w chwili obecnej został rozszerzony zarówno zakres podmiotowy, jak i przedmiotowy tego śledztwa, między innymi poprzez przedstawienie kolejnych zarzutów. Natomiast na tym etapie postępowania prokuratura nie ujawnia ani treści zarzutów, ani ustalonych okoliczności ich popełnienia, albowiem trwają w tej sprawie czynności procesowe.

Akt oskarżenia w sprawie Adama B. trafił do Sądu Rejonowego w Wodzisławiu Śląskim. Jeżeli sąd podzieli argumenty prokuratora, wówczas sprawa zakończy się na pierwszym posiedzeniu.

Zostaw komentarz