Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

1300 osób stanęło na starcie Żorskiego Biegu Ulicznego

Facebook Twitter

To był rekordowy bieg uliczny w Żorach. Wczoraj (13.10.) na starcie szóstej już imprezy biegowej stanęło łącznie blisko 1300 uczestników. Rywalizowali w biegu po zdrowie na dystansie dwóch kilometrów, w marszu nordic walking na dystansie trzech kilometrów i w biegu głównym, gdzie do pokonania mieli 10 kilometrów.

Jednym z gości specjalnych VI Żorskiego Biegu Ulicznego był mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek, który pistoletem startowym dał sygnał do rozpoczęcia biegu. Jak mówi, chętnie bierze udział w takich imprezach:

Ostatecznie w biegu głównym najlepsi okazali się Ukraińcy, wśród mężczyzn zwyciężył Pavlo Olinyk, a wśród kobiet Svietlana Olinyk. Najstarszym uczestnikiem imprezy był ponad 70-letni Edward Kurek, Mistrz Świat w swojej kategorii wiekowej w górskim marszu nordic walking, jak oceniał trasę?

Na starcie niedzielnej imprezy pojawili się także zawodnicy i zawodniczki niepełnosprawni, którzy trasę pokonywali na wózkach. Mówią członkowie klubu Tur Borówka z Mikołowa Karolina, Agata i Kacper:

Impreza, dzięki zaangażowaniu wielu osób zakończyła się sukcesem – stwierdził dyrektor żorskiego MOSiRu, Arkadiusz Stanula:

Organizatorzy już teraz zapraszają wszystkich chętnych na kolejny, siódmy już Żorski Bieg Uliczny, który odbędzie się za rok. W Żorach był Robert Krzyżaniak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj