Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

15. Festiwal Wakacyjne Kadry: ,,Robin Hood” i ,,Symphony of the Ursus Factory” [WIDEO]

Facebook Twitter

Projekcja filmów w ramach 15. Festiwalu Wakacyjne Kadry odbywa się w piątki o godzinie 20.30 na cieszyńskim rynku! Najbliższe filmy jakie można zobaczyć to "Symphony of the Ursus Factory" i  "Robin Hood: Początek" (31.07.).

Symphony of the Ursus Factory

Polska Fabryka Ursusa była jednym z największych producentów maszyn rolniczych w Europie, ale została zamknięta po upadku komunizmu. Jaśmina Wójcik, artystka wizualna i aktywistka, powraca do Ursusa z byłymi pracownikami zakładu – niegdyś liczącego 20 tys. osób – aby odtworzyć codzienną pracę w opuszczonej fabryce. Rezultatem jest hybryda dokumentu, choreografii i pamięci ciała z muzyką Dominika Strycharskiego.

Robin Hood: Początek

Zrealizowana z wielkim rozmachem, pełna przygód, wielkich scen bitewnych i humoru opowieść o narodzinach legendy Robina z Sherwood.  Zaprawiony w bojach podczas wypraw krzyżowych Robin z Loxley powraca w rodzinne strony, gdzie odkrywa, że jego zamek został splądrowany, a ziemie skonfiskowane przez chciwego Szeryfa z Nottingham. Co gorsza, ukochana Robina – piękna Marion, dając wiarę fałszywej wieści o jego śmierci, poślubiła innego mężczyznę. Żądny zemsty i sprawiedliwości Robin postanawia stanąć w obronie uciśnionych mieszkańców Nottingham. Jego kompanem i nauczycielem staje się dawny wróg Mały John. Już wkrótce w mieście pojawia się tajemniczy wojownik w saraceńskim kapturze, który obiera bogatym i rozdaje biednym. Szybko okaże się jednak, że okoliczności wymagają działań na większą skalę, bowiem Szeryf wraz z kościelnymi dostojnikami planują zdradę, która może zagrozić całemu królestwu.

Projekcje filmowe w ramach 15. Festiwalu Wakacyjne Kadry są bezpłatne i odbywają się przy zachowaniu wszelkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa – dystansu społecznego oraz maseczek w przypadku braku możliwości zachowania 2m dystansu pomiędzy uczestnikami wydarzenia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023