Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

15 kolejnych przypadków zakażeń na Śląsku

Facebook Twitter

15 kolejnych osób z zarażeniem koronawirusa - to ostatnie dane z Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

W izolacji domowej leczyć się będzie przez kolejne dni mieszkaniec Katowic w średnim wieku oraz mieszkanka Bielska-Białej w sile wieku. Są w dobrym stanie zdrowia.

Dodatnie okazały się próbki pobrane od 7 pacjentów szpitala nr 2 w Bytomiu oraz 4 pacjentów hospitalizowanych w zakładzie pulmonologii w NZOZ Tarnowskie Góry.

Do szpitala zakaźnego w Tychach trafił mężczyzna w sile wieku z powiatu cieszyńskiego oraz mieszkanka Sosnowca w sile wieku. Są w dobrym stanie.

Dobre wiadomości płyną ze szpitali z oddziałami zakaźnymi w naszym województwie. Dwa ujemne wyniki wykazały próbki pobrane od 67-letniej pacjentki, która leczyła się w szpitalu w Chorzowie. Groźnego wirusa zwalczył także organizm 64-letniego mieszkańca Blachowni, który hospitalizowany był w szpitalu w Częstochowie im. NMP. Tutaj także kurował się mieszkaniec w sile wieku z gminy Dębowiec, który również może wrócić wyleczony do domu. Koronawirusa w organizmie nie ma także młody mieszkaniec Będzina – badania molekularne jego próbek okazały się ujemne. Co ciekawe, mężczyzna leczył się w swoim domu pod nadzorem sanepidu oraz lekarza zakaźnika.

Na tą chwilę w izolatorium w Goczałkowicach-Zdroju przebywa 15 pacjentów. Jeden pacjent został dziś (4.04.) wypisany, gdyż po badaniach próbek okazało się, iż nie jest zakażony. Jak przekazał nam prezes goczałkowickiego uzdrowiska Tomasz Kordon,

wsparcie okazali mieszkańcy miejscowości Wola, którzy poprzez zbiórkę przekazali takie rzeczy jak kawa, herbata czy środki czystości – trafią one bezpośrednio do osób przebywających w izolatoriach.

Również rodzina może zaopatrzyć swoich izolowanych bliskich w najpotrzebniejsze rzeczy – wystarczy, że członek rodziny przywiezie je zapakowane w szczelne worki jednorazowe i przekaże je kadrze, a ta z kolei pacjentowi.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2020