Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

15 sierpnia Święto Wojska Polskiego. Co z defiladą?

Facebook Twitter

Dziś (15.08.) przypada święto państwowe, Święto Wojska Polskiego. Pamiętajmy o poległych. Co roku jest to dzień wolny od pracy, a w naszym kraju świętujemy ten dzień od 1992 roku. Stanowi on pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku.

Święto w całej Polsce obchodzi się bardzo uroczyście. Tego dnia we wszystkich kościołach polowych odbywają się msze święte w intencji poległych żołnierzy. Z kolei przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie, z udziałem najwyższych władz państwowych, odbywa się honorowa zmiana warty. Co roku w Święto Wojska Polskiego ma miejsce także uroczysta defilada.

W tym roku obchody miały mieć wyjątkowy charakter, ponieważ przypada 100. rocznica zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, wojskowa defilada w Warszawie została odwołana.

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że decyzja zapadła na spotkaniu ministra obrony Mariusza Błaszczaka z prezydentem Andrzejem Dudą, przedstawicielami służb sanitarnych, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W zeszłym roku, po raz pierwszy w historii, wydarzenie odbyło się na Śląsku, w Katowicach. Podczas patriotycznego pikniku można było porozmawiać z żołnierzami oraz zapoznać się ze sprzętem, jakim dysponuje Wojsko Polskie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj