Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

#17 Kalendarz adwentowy Radia 90

Facebook Twitter

Siedemnasty dzień grudnia - czy to już dobry czas na pakowanie prezentów?

#-Inspiracje na zapakowanie prezentów

Nie masz pomysłu na to, jak zapakować świąteczny prezent? Szukasz prostych i efektownych rozwiązań? Sprawdź nasze propozycje!

1.Siano w paczce

Najczęściej do wypełnienia prezentu używa się naturalnej wełny drzewnej. Co zrobić jeśli nie mamy jej akurat pod ręką? Można wykorzystać naturalne siano!

Jeśli chcemy, aby nasze upominki nie przemieszczały się w naszej paczce, zróbmy od spodu dziurki, przewleczmy kawałek wstążki, lub rafii i przywiążmy do niej daną rzecz.

2. Papierowe ozdoby

Do takiego oryginalnego opakowania, wystarczy kolorowy papier i klej! Możemy postawić na dowolne świąteczne wzory. My wybraliśmy akurat mikołaja!

3.Cukierek

To idealne rozwiązanie do zapakowania prezentów o nietypowym, niesymetrycznym kształcie. Możemy także postawić na takie opakowanie, dla osób które lubią łakocie.

Wykonanie? Nic prostszego! Zawiń prezent w rulon, wytnij trójkąty na jego końcach. Następnie, zwiąż po obu stronach wstążką, w taki sposób, by uzyskać kształt cukierka.

4.  Pudełka W przypadku pudełek, możemy postawić na gotowe, bądź przygotować je sami. Jeśli wybierzemy tą drugą opcję – wystarczy nam papier ozdobny i karton:

5. Naturalne

W trendach bożonarodzeniowych pojawiły się naturale i eko motywy.

Do zapakowania prezentów w tym stylu, najlepiej nada się zwykły szary papier i naturalne sznurki bądź rafia. Takie paczki możemy przyozdobić gałązką z choinki, czy suszonymi owocami, goździkami i cynamonem.

6. Kokardy

Klasyczny pomysł na ozdobienie naszego pakunku. Kokardy możemy przygotować własnoręcznie z kolorowych tasiemek, bądź postawić na gotowe rozety.  Te wykonane z naturalnych sznurków, dobrze będą wyglądać w towarzystwie np. choinkowej gałązki czy piórek.

7.Celofan

To idealny pomysł na zapakowanie drobnych upominków, czy ciasteczek. Najpopularniejszy celofan to ten w wersji przezroczystej, jednak na rynku dostępne są także te kolorowe czy z ozdobnymi elementami (Gwiazdki, kropki itd.).

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024