Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

17. OFPA: „Organizacja festiwalu to sama przyjemność!”

Facebook Twitter

W czwartek (21.02.) rozpoczyna się kolejny Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej w Rybniku. Jak zawsze odbędzie się konkurs, w którym wystąpią najlepsi wokaliści nagradzani na festiwalach organizowanych w minionym roku w całej Polsce. Publiczności zaprezentują się także gwiazdy.

W tym roku będą to Monika Brodka, Grzegorz Turnau, Renata Przemyk i grupa Raz, Dwa, Trzy. My w przededniu imprezy zaglądamy na karty historii. Organizacja pierwszych festiwali nie była łatwa – wspomina prezes Fundacji Elektrowni Rybnik, Stanisław Wójtowicz:

Kiedy zaczynaliśmy pierwszy festiwal, w 1997 roku, to wyglądało to w taki sposób, by wydrukować plakat w przyzwoitym rozmiarze, takim B1, to trzeba było pojechać do Wodzisławia, bo tam była jedyna drukarnia w okolicy, która drukowała te afisze, sklejając je z dwóch mniejszych. To były takie czasy, nie było internetu, był problem z telefonami komórkowymi, więc była to strasznie ciężka robota, żeby to wszystko zorganizować.

Festiwal z roku na rok rozrastał się, rosła też jego ranga. Teraz organizacja OFPY to sama przyjemność, także dlatego, że mamy grono stałych sponsorów – dodaje prezes Wójtowicz:

Mamy tutaj Elektrownię Rybnik, a teraz to już EDF Rybnik, która pozwala nam organizować tę imprezę w komfortowych warunkach. Poza tym przez te lata stworzyła się grupa sponsorów, firm, które chętnie wykładają pieniądze, by brać udział w tym przedsięwzięciu. To pozwala nam bez żadnego bólu i cierpienia organizować ten festiwal, tak jak to słyszę od organizatorów innych festiwali, ile od nich to wymaga wysiłku, by związać koniec z końcem. Myślę więc, że Rybnik to doskonałe miejsce do organizowania tego typu imprezy, dlatego też ten festiwal tak dobrze się rozwija i tak dobrze rokuje.

OFPA rusza w czwartek  (21.02.), w Klubie Energetyka zaplanowano Finał Konkursu Otwartego i występ Moniki Brodki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj