Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

17. OFPA: to konkurs najlepszych festiwalowych wokalistów. Każdy z nich ma to „coś”

Facebook Twitter

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej to konkurs, który nie tylko promuje wokalistów osiągających już sukcesy na scenie muzycznej, ale także daje szansę na zaistnienie dopiero rodzącym się talentom. Co roku kilkudziesięciu kandydatów zgłasza się do udziału w Konkursie Otwartym.

Ostatecznie czworo z nich ma szansę zaprezentować się podczas Koncertu Krajowego. Justyna Kuśmierczyk z Warszawy przeszła wszystkie te etapy już w ubiegłym roku. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy wystąpiła także na kilku innych festiwalach, na których została doceniona przez jury. Dlatego też o udział w 17. OFP-ie nie musiała dodatkowo zabiegać. Tak jak 15-stu pozostałych uczestników Konkursu Krajowego otrzymała specjalne zaproszenie do udziału w imprezie i szansę na zdobycie laurów w prestiżowym już festiwalu…

Justyna jest studentką socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Pisze pracę o emocjach towarzyszących artystom podczas występów. Do tego ciągle tworzy i – co pewnie niezmiernie ucieszyłoby gwiazdy piątkowego wieczoru – nie zamyka się w granicach jednego gatunku:

Justyna zaprezentowała się podczas pierwszego dnia przesłuchań w Konkursie Krajowym. W sobotę (23.02.) na scenie pojawi się dziesięcioro kolejnych wokalistów. Później odbędzie się koncert Renaty Przemyk, której na scenie będzie towarzyszył także Czesław Mozil. Późnym wieczorem zostaną ogłoszone wyniki Konkursu Krajowego. Poznamy zwycięzcę 17. OFPY. Zakończenie festiwalu w niedzielę – jak co roku zaplanowano je w Rybnickim Centrum Kultury. Podczas finałowej gali zaprezentują się laureaci konkursu, po nich wystąpi Janusz Radek i Ania Rusowicz z koncertem piosenek zespołu Czesława Niemena i Ady Rusowicz.

Posłuchaj konkursowego występu Justyny:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj