Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

17. OFPA: Turnau, Soyka i Miśkiewicz wystąpili w piątkowy wieczór

Facebook Twitter

Długo wyczekiwany festiwal jest już na półmetku - za nami dwa dni Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku. Do tej pory przeprowadzono Konkurs Otwarty i pierwszą część Konkursu Krajowego. W czwartek wystąpiła Monika Brodka, natomiast piątkowy wieczór należał do Grzegorza Turnaua, Stanisława Soyki i Doroty Miśkiewicz.

Przed koncertem artyści spotkali się z dziennikarzami. Podczas konferencji dużo czasu poświęcono sposobom, w jaki młodzi artyści próbują zaistnieć na scenie muzycznej…

Zarówno Soyka i Turnau przyznali też, że udział w telewizyjnych show niekoniecznie jest dobrym sposobem na zaprezentowanie się szerszej publiczności. Dlaczego? Ze względu na ściśle ustalone ramy tego typu programów czy też narzucanie młodym artystom repertuaru – przeważnie angielskojęzycznego. Język polski wcale nie jest gorszy niż jakikolwiek inny – powiedział Stanisław Soyka:

Artyści przestrzegają też młodych artystów, by sukcesy nie sprawiły, że poczują się muzycznymi erudytami. Chwalili tych, którzy – chociaż już zyskali uznanie – nadal kształcą się muzycznie. Zwrócili także uwagę na „socjalizację estradową”:

Na zakończenie konferencji wszyscy artyści podkreślili, że zachęcają do udziału w koncertach na żywo, podczas których weryfikowane są wszystkie umiejętności wokalisty. Dodali, że spotkanie z muzyką na żywo sprawia, że odkrywamy jej magię, siłę i głębię, że odbiór muzyki na żywo wzmacnia jej przekaz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj