Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

17. Pojedynek na Słowa

Facebook Twitter

Pojedynek na Słowa to szlachetna rywalizacja młodych adeptów szkół średnich, która recytuje wiersze i śpiewa piosenki, krótko mówiąc: walczy o słowa w konkursach upowszechniających poezję mówioną i śpiewaną.

8-osobowe drużyny z Rybnika, Wodzisławia Śląskiego i Żor rywalizować będą o miano najlepszych w interpretacji poezji. Wybitny aktor ś.p. Zbigniew Zapasiewicz podczas występu z okazji „Pojedynku” powiedział:

„Świat, w którym nie bałoby poezji i śpiewu byłby nieludzki, ale dopóki bierzecie udział w takich imprezach jakpojedynek z pewnością nie będziecie musieli wyobrażać sobie takiego świata”.

Pojedynek na Słowa to kuźnia talentów. W niej zaczynali, dziś aktorzy, muzycy i wokaliści jak:

  • Karina Abrahamczyk-Zator,
  • Jarosław Hanik,
  • Anna Pawlus,
  • Magdalena Lepiarczyk,
  • Mateusz Banaszkiewicz,
  • Kuba Blokesz,
  • Malwina Klimek,
  • Piotr Tłustochowicz,
  • Mateusz Piecowski i wielu innych. Występują oni na scenach, estradach, w radiu i telewizji, biorą udział w znaczących Festiwalach. I każdy z uczestników tegorocznego Pojedynku ma takie szanse. Młodzi wykonawcy uczą się współzawodnictwa i spotykają się ze Sztuką przez duże S. Każdy Pojedynek rozpoczyna profesjonalny artysta. W tej przygodzie ze sztuką nie ma przegranych, bo wygrywa poezja!

15.11.2019 – w konkursie wystąpią: Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku i Zespół Szkół Technicznych w Rybniku. W programie koncert: ,,Siedem bajek o miłości” – spektakl muzyczny poświęcony twórczości Kory.

22.11.2019 –  w konkursie wystąpią: Zespół Szkół Technicznych z Wodzisławia Śląskiego i i IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rybniku. W programie koncert: ,,Taki pejzaż” – zaśpiewa Dorota ,,Sowa” Kuziela.

29.11.2019 – w konkursie wystąpią: Zespół Szkól nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku, Zespół Szkół nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żorach. W programie koncert: ,,Przeciwwaga” – zaśpiewa Gabriela Kundziewicz i Dawid Gębala.

06.12.2019 – w konkursie wystąpią: Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku i Zespół Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach. W programie koncert laureatki głównej nagrody OFPA 2019 Natalii Skorupki z zespołem Coffee Experiment.

Głównym organizatorem 17. Pojedynku na Słowa jest Fundacja PGE Energia Ciepła, współorganizatorami Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach oraz Teatr Ziemi Rybnickiej. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Rybnika
Dyrektorem Artystycznym Pojedynku na Słowa jest Jadwiga Demczuk-Bronowska: pojedyneknaslowa@fundacjarybnik.pl.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj