Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

18. Gala Taneczna MIX w Wodzisławskim Centrum Kultury

Facebook Twitter

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na 18. Galę Taneczną MIX. Ta jedna z największych imprez tanecznych na południu Polski odbędzie się w sobotę (13.04.)

Impreza rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do późnych godzin wieczornych. Organizatorem wydarzenia jest Wodzisławskie Centrum Kultury. Uczestnicy konkurować będą w tańcu, walcząc o najwyższe trofea w trzech kategoriach: street dance, show dance i taniec towarzyski. Inicjatorem Gali jest Klub Tańca Towarzyskiego SPIN, który działa w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Koordynatorem tanecznej imprezy jest główny instruktor i choreograf SPIN-u, Elżbieta Lasocka. Zgłosiło się 1150 tancerzy z 72 formacji.

Impreza już na stałe wpisała się nie tylko w kalendarz wydarzeń miejskich, ale też ogólnopolskich. Jej wysoki poziom oraz imponująca liczba uczestników pozwalają zaliczyć ją do największych tego typu wydarzeń w kraju. W ubiegłorocznej gali wzięło udział niespełna 1200 tancerzy tańczących w 75 zespołach – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Wśród przyjeżdżających zespołów zawitają do nas grupy z Knurowa, Oświęcimia, Częstochowy, Żor, Rybnika, Jastrzębia Zdroju, Czerwionki-Leszczyn, Tworkowa, Zabrza, Bielska-Białej, Raciborza, Czeladzi, Pyskowic, Pszowa, Żywca, Rydułtów, Wilczej.

Wodzisławska Gala to ogólnopolski przegląd zespołów tanecznych, której celem jest popularyzacja zespołowych form tanecznych oraz konfrontacja dorobku artystycznego zespołów działających w szkołach, świetlicach i domach kultury. Jej uczestnikami są dzieci od 7 lat oraz młodzież i dorośli. Honorowy Patronat nad 18. Galą Taneczną MIX objął Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj