Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

187 milionów na dodatkowe zajęcia dla uczniów. Szacuje się, że skorzysta z nich 3,5 miliona dzieci

Facebook Twitter

Będą pieniądze na dodatkowe zajęcia dla uczniów, którzy teraz uczą się zdalnie. Rząd zapowiedział, że przekaże dodatkowe 187 milionów na wynagrodzenia nauczycieli za ich prowadzenie.

Fot. pixabay.com

Zajęcia wspomagane adresowane będą do uczniów z klas 4-8 szkół podstawowych i do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Mają obejmować materiał z wybranych przedmiotów obowiązkowych. Jakich? O tym decydować będzie dyrektor wspólnie z nauczycielami. Pieniądze na wypłaty dla nauczycieli trafią do kas samorządów, które będą dzięki nim mogły sfinansować dodatkowe wynagrodzenia.

Ministerstwo Edukacji Narodowej szacuje, że w całym kraju z tej możliwości skorzysta prawie 3 i pół miliona uczniów. Jak wiadomo: od października uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych uczą się w systemie zdalnym. Ta forma kształcenia nie jest idealna, przekłada się m.in. na problemy w nauce. Proponowane rozwiązanie ma pomóc uzupełnić ewentualne braki.

Dodatkowe zajęcia ruszą w chwili, kiedy uczniowie wrócą do szkół, będą odbywały się bowiem wyłącznie na terenie placówek. Będą w nich brali udział chętni uczniowie, w grupie powinno się znaleźć przynajmniej 10 osób lub 5 jeśli szkoła jest mała.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024