Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

19-latek zatrzymany za kradzież rozbójniczą

Facebook Twitter

Do przestępstwa doszło w piątek (26.06) w godzinach popołudniowych. Pracownice drogerii w Ustroniu rozpoznały mężczyznę, który już wcześniej dokonywał kradzieży perfum.

Pracownice sklepu zauważyły jak 19-latek zabrał kilka sztuk perfum i zamierzał wyjść ze sklepu omijając linię kas. Jedna z nich postanowiła uniemożliwić mu wyjście ze sklepu i stanęła na jego drodze, zasłaniając drzwi i uniemożliwiając opuszczenie pomieszczenia. Mężczyzna próbował obok niej przejść ale widząc jej zdecydowaną postawę zaczął się agresywnie zachowywać.

Doszło do przepychanki. Przestępca siłą odepchnął interweniującą kobietę i uciekł ze sklepu. O zdarzeniu natychmiast został powiadomiony dyżurny Komisariatu Policji w Ustroniu. Mundurowi z Ustronia podczas oględzin miejsca zdarzenia zabezpieczyli wszystkie ślady, w tym monitoring sklepowy, na którym rozpoznali podejrzewanego o przestępstwo mężczyznę. Kolejnego dnia, na podstawie wcześniejszych czynności i ustaleń operacyjnych, oraz dzięki informacjom otrzymanym od mieszkańców, ustrońscy policjanci ustalili gdzie przebywa 19-latek i go zatrzymali.

Mężczyzna już wcześniej dokonywał podobnych kradzieży, nie posiada też stałego miejsca zamieszkania. Śledczy prowadzący sprawę przedstawili podejrzanemu zarzut rozboju, za co grozi mu do 12 lat więzienia. Na wniosek prokuratury sąd tymczasowo aresztował mężczyznę. Grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Proponował seks 14-latkowi. Policja już go namierzyła

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj