Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

2. Żorski Cross Triathlon już w sobotę (12.09.)

Facebook Twitter

Chcesz się sprawdzić w triathlonie? Doskonała okazja już w najbliższą sobotę (12.09.) w Żorach. To tam na terenach przy kąpielisku Śmieszek organizowany jest Żorski Cross Triathlon. ,,To będzie już druga edycja tej wyjątkowej imprezy'' - mówi dyrektor żorskiego MOSiR-u, Marek Utrata.

fot. pixabay.com

Pomysł zrodził się w zeszłym roku wspólnie z klubem HRmax, z którym od lat współpracuje. Myślę, że zapotrzebowanie związane z bieganiem i rowerami skłoniło nas ku temu, żeby szukać takiej imprezy w której miłośnicy tych dwóch aktywności sportowych są w stanie w jakiś sposób to połączyć, plus pływanie- stąd powstał pomysł na triathlon. Druga sprawa – kąpielisko Śmieszek, które od 2-3 lat istnieje w Żorach jako forma zorganizowanego kąpieliska, coraz więcej ludzi na nim przebywa, spowodowała, że też promocja tego miejsca byłaby wskazana. Stąd pomysł na cross, bo tereny wokół stawu jak najbardziej odpowiadają, żeby impreza miała charakter crossowy.

Zawody w Żorach organizowane są na nieco krótszych dystansach

– dodaje dyrektor Utrata:

Warunki techniczne nie pozwalają na wykonanie pełnej długości triathlonu, stąd jest 1/8 – czyli ułamek odcinków, które są wymagane w triathlonie. Tak samo jest u nas, że dzielimy ten dystans na kilka odcinków, czyli 500 metrów pływania, 22 kilometry trasy rowerowej i 5 kilometrów trasy biegowej.

Radio 90: Czy trasa jest wymagająca?

Po zeszłorocznej edycji, w której limit uczestników wynosił 150, a zgłosiło się 130 uczestników, po ich opiniach trasa nie jest zbyt wymagająca. Co więcej, w zeszłym roku było bardzo dużo osób, które rozpoczęły przygodę z triathlonem, stąd też prośba do tych osób, które wahają się i zastanawiają się, czy poradzą sobie z tym dystansem- ten triathlon jest organizowany po to, żeby ci niezdecydowani, czyli próbujący pierwszych kroków w tej dyscyplinie, spróbowali swoich sił, bo odcinki są krótkie, trasa jest niewymagająca. Wszystkie osoby, które w zeszłym roku po raz pierwszy stanęły na trasie triathlonu stwierdziły, że nie taki diabeł straszny i byli z siebie zadowoleni.

W tym roku limit uczestników to podobnie jak w poprzednim także 150 osób:

Limit został utrzymany w tym roku. Zastanawialiśmy się w momencie wprowadzania Żor w strefę żółtą, czy nie będziemy tego zmieniać. Na dzień dzisiejszy jesteśmy przygotowani do obsłużenia 150 osób. Jesteśmy w strefie zielonej. Wszystko dopinamy na ostatni guzik, medale i gadżety zamówione, pogoda też ma być. Badanie wody potwierdza możliwość pływania, czyli nie zmieniamy nic, co jest zapisane w regulaminie. Pełne dystanse realizujemy. Zapraszamy do Żor na 2. Cross Triathlon.

Internetowe zapisy na stronie żorskiego MOSiR-u trwają do jutra. Na liście jest już ponad 100 osób, ale nie wszyscy dokonali opłaty startowej. Macie na to już niewiele czasu, jutro (09.09.) mija termin. Jeżeli liczba uczestników po internetowych zapisach będzie niższa niż 150, będzie możliwość zgłoszenia się także w dniu zawodów. 2 Żorski Cross Triathlon w najbliższą sobotę na żorskim kąpielisku Śmieszek.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj