Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

20 chętnych na jedno miejsce? Nabór do pracy w Straży Miejskiej

Facebook Twitter

Choć zarabiają niewiele, to ciągle wiele osób marzy o zostaniu strażnikiem miejskim. Rybnicka komenda ogłosiła właśnie nabór na stanowisko aplikanta i młodszego strażnika. W sumie są trzy wolne miejsca.

Ostatni nabór cieszył się sporym zainteresowaniem – przyznaje Dawid Błatoń rzecznik Straż Miejskiej w Rybniku:

Na nabór na dwa stanowiska urzędnicze odezwało się 47 osób, czyli właśnie tyle podań do nas wpłynęło. Jest to ponad 20 kandydatów chętnych na jedno miejsce pracy. Czy to dużo czy mało? Tutaj odpowiedź pozostawiam już samym kandydatom, moim zdaniem jest to dużo.

Wymagania wobec kandydatów są niemałe:

Strażnik to nie tylko praca, ale to przede wszystkim służba społeczeństwu. To przede wszystkim praca, która wymaga samodoskonalenia się i zdobywania nowych umiejętności. Wymagania są dosyć duże. Takim podstawowym i najbardziej weryfikującym umiejętności jest test sprawności fizycznej. I tutaj jeśli ktokolwiek będzie miał ochotę rozpocząć pracę w naszej jednostce, warto zwrócić na to uwagę ponieważ bardzo wiele osób odpada właśnie na tym etapie.

Dodajmy, że wynagrodzenia strażnika na początku jego kariery zawodowej to 1800 złotych brutto, czyli około 1200 złotych na rękę. Dokumenty można składać do 3 września.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj