Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

20 lat Harry’ego Pottera w Polsce. Ostatnie wolne miejsca na konkurs wiedzy

Facebook Twitter

Dobra wiadomość dla wszystkich Potteromaniaków! Zostały ostatnie wolne miejsca na wielki konkurs wiedzy ze wszystkich siedmiu tomów najpopularniejszego cyklu powieściowego na świecie. Zgłoszenia w raciborskiej bibliotece do końca września.

Pierwsza książka z cyklu o młodym czarodzieju trafiła w ręce czytelników w 1997 roku. Polskie tłumaczenie ukazało się dopiero trzy lata później, w 2000 roku. Od tego czasu, na całym świecie sprzedano już ponad pół miliarda egzemplarzy książek a wydawnictwo Bloomsbury policzyło, że – statystycznie rzecz ujmując – jeden na piętnastu mieszkańców naszej planety posiada książkę o Harrym Potterze. Te liczby robią wrażenie!

Chcąc przypomnieć najważniejsze wydarzenia ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, raciborska biblioteka zaprasza do udziału w wielkim konkursie wiedzy z siedmiu tomów cyklu „Harry Potter” J.K. Rowling: „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, „Harry Potter i Komnata Tajemnic”, „Harry Potter i więzień Azkabanu”, „Harry Potter i Czara Ognia”, „Harry Potter i Zakon Feniksa”, „Harry Potter i Książę Półkrwi” oraz „Harry Potter i Insygnia Śmierci”.

Konkurs odbędzie się w dniach 7-8 października o godz. 16.00 w bibliotece przy ul. Jana Kasprowicza 12. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września. Szczegółowy regulamin i formularze zgłoszenia dostępne

TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj