Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

20 lat Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Dba o przygotowanie nauczycieli do pracy. Oferuje szkolenia, kursy, doradztwo. Od 20 lat. Mowa o Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu. W Czwartek (9.09.) uroczyste obchody w placówce na osiedlu 1 Maja i podsumowanie ostatnich dwóch dekad.

mat. prasowe PODN Wodzisław

PODN został powołany przez władze Powiatu Wodzisławskiego 1 września 2001 roku pod nazwą Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli, w strukturach Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Doradztwa Metodycznego. Od 2004 roku funkcjonuje już jako samodzielna jednostka. W obecnej siedzibie ośrodek działa od 2006 roku. Z jego wsparcia każdego roku korzysta kilka tysięcy osób.

Podstawowym zadaniem PODN jest wspieranie rozwoju zawodowego nauczycieli oraz udzielanie kompleksowego wsparcia placówkom oświatowym w osiąganiu wysokiej efektywności kształcenia i wychowania. Ośrodek podejmuje działania służące realizacji celów statutowych wynikających z obowiązujących przepisów prawa oświatowego. Uwzględnia przy tym potrzeby osób, instytucji i organizacji, które korzystają z jego oferty.

Celem PODN jest zapewnienie dostępu do profesjonalnego doradztwa zawodowego nauczycieli niezależnie od typu szkoły czy nauczanego przedmiotu. Ośrodek prowadzi szkolenia otwarte w swojej siedzibie, szkolenia Rad Pedagogicznych w szkołach, a także szkolenia na odległość. W ciągu roku z oferty korzysta średnio kilka tysięcy osób.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj