Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Archiwum: 20 stycznia 2021

4,4 mld euro trafi do województwa śląskiego w ramach nowej perspektywy unijnej na lata 2021-2027

Ruszyły konsultacje społeczne Umowy Partnerstwa, najważniejszego dokumentu określającego wydatkowanie funduszy europejskich w latach 2021-2027. Śląskie jest pierwszym regionem w procesie konsultacji i największym beneficjentem środków spośród wszystkich regionów. O szczegółach konsultacji mówili w trakcie konferencji prasowej marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża i członek Zarządu Województwa, Izabela Domogała.

Dom Narodowy Cieszyńskiego Ośrodka Kultury świętuje jubileusz 120-lecia. Poznaj historię tego miejsca

20 stycznia 1901 roku to ważna data w historii Cieszyna. Właśnie w tym dniu, w kamienicy pod adresem Rynek 12 uroczyście otwarto Dom Narodowy. Historia budynku, w którym obecnie mieści się Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” sięga 1496 roku, w którym książę Kazimierz II spowodował założenie nowego rynku w mieście. Jednak pierwsza wzmianka o nim pochodzi dopiero z 1646 roku.

Oczyszczacze trafiły do przedszkoli. Skorzystają dzieci w całym województwie

Rozpoczęły się dostawy oczyszczaczy powietrza do przedszkoli biorących udział w drugiej edycji kampanii  „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”. Każda z 449 placówek w województwie śląskim otrzyma odpowiednio jedno lub dwa urządzenia. Każde dostarczone do placówki urządzenie, wyposażone jest w komplet filtrów umożliwiających natychmiastowe użytkowanie oczyszczacza powietrza.

R E K L A M A

Kategorie

Archiwum

Archiwum roczne