Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Archiwum: 20 kwietnia 2021

Wodzisław: Referat Gospodarowania Odpadami nadal zamknięty

Referat Gospodarowania Odpadami nadal nieczynny. O problemach w wodzisławskim magistracie informowaliśmy już tydzień temu (13.04.), kiedy to została wstrzymana obsługa petentów. Jak poinformował dziś (20.04.) Urząd Miasta, z uwagi na sytuację kadrową w Wydziale Gospodarki Komunalnej działalność referatu nadal pozostaje zwieszona. Deklaracje "śmieciowe" można składać do skrzynki przed budynkiem 4B lub przesłać elektronicznie.

Tegoroczne pierwsze komunie św. podobne jak w ubiegłym roku

W małych grupach lub indywidualnie, także w tygodniu na dodatkowych mszach świętych. Tegoroczne pierwsze i wczesne komunie święte będą podobne do tych, jakie odbywały się już w ubiegłym roku. Sytuacja epidemiologiczna w kraju i wciąż obowiązujące obostrzenia nie pozwalają na zorganizowanie uroczystości w takim kształcie, jak było to w poprzednich latach, gdzie do sakramentu przystępowano całymi klasami.

video

Śpiewali dla Jana Pawła II, Michaiła Gorbaczowa czy Wojciecha Jaruzelskiego. Chór męski z Knurowa od lat podbija sceny w całej Polsce

Występowali min. przed Gorbaczowem i Jaruzelskim na X Zjeździe Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Dotarli też do Watykanu, gdzie dali specjalny koncert dla papieża Jana Pawła II. Dziś są jednym z nielicznych męskich chórów w Polsce. W tym zespole śpiewają już 15 lat, ale ich muzyczna historia jest dużo, dużo dłuższa. Poznajcie naszych kolejnych bohaterów w cyklu "Ludzie z pasją". Poznajcie Calvi Cantores z Knurowa.

R E K L A M A

Kategorie

Archiwum

Archiwum roczne