Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Archiwum: 27 listopada 2022

Przy Zbiorniku Goczałkowickim powstaje wieża widokowa do obserwacji ptaków

Trwają prace nad budową wieży widokowej w miejscu starej przepompowni (w Wiśle Małej), z której będzie można obserwować ptaki zakładające gniazda na Ptasiej Beczce – wyspie dla ptactwa wodno-błotnego na Zbiorniku Goczałkowickim. W ramach realizacji powstanie również parking wraz z zjazdem z drogi wojewódzkiej. Wieża widokowa, podobnie jak wyspa, powstaje w ramach projektu LIFE.VISTULA.PL.

Zmienił się wystrój, zmieniło się menu. Restauracja Maryna przeszła metamorfozę [materiał partnera]

Powstało nowe miejsce na kulinarnej mapie Rybnika. Restauracja Maryna przeszła metamorfozę i zaprasza wszystkich w swoje progi. Zmienił się wystrój, zmieniła się także karta dań. Nowi właściciele postawili także na zmianę klimatu, od dziś można tam śledzić najważniejsze wydarzenia sportowe, zjeść pizzę, hamburgera czy domowe ciasto. W planach są także wieczorki tematyczne z kuchnią z różnych państw Europy i świata. 

Ortoptysta – dlaczego wizyta u tego specjalisty może poprawić jakość naszego życia? [materiał partnera]

Mało kto wie kim jest i czym zajmuje się ortoptystka. Równocześnie absolwenci ortoptystyki działają na polskim rynku już od ponad 40 lat. Ich praca różni się od pracy okulisty, jednak ortoptyści również pomagają przy problemach z narządem wzroku. Terapia u ortoptysty zalecana jest przede wszystkim osobom (w tym również małym dzieciom) zmagającym się z zezem i niedowidzeniem. Co powinniśmy wiedzieć o ortoptystach? Jak znaleźć dobrego ortoptystę w Warszawie?

R E K L A M A

Kategorie

Archiwum

Archiwum roczne