Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Archiwum: marzec 2023

Około 1000 osób wzięło udział w proteście przeciwko CPK [FOTO]

Mikołów stał się dzisiaj centrum protestu przeciwników budowy kolei dużych prędkości. Około 1000 osób wzięło udział w proteście przeciwko CPK. Przyjechali by zamanifestować swój sprzeciw wobec tej inwestycji. Mieszkańcy regionu boją się o swoją przyszłość. Kolej dużych prędkości Katowice-Ostrawa, przejdzie przez nasz region. 550 domów musi być wyburzonych, zagrożone są również tereny cenne przyrodniczo, jak np. Pojezierze Palowickie.

Wojna na Ukrainie: Co dalej z bursą dla uchodźców w Wodzisławiu?

Co dalej z bursą dla Ukraińców w Wodzisławiu? Czy miejsce, w którym schronienie znaleźli najbardziej potrzebujący uciekinierzy przed wojną, będzie nadal działać? Przypomnijmy, od początku tego roku ośrodek dla uchodźców prowadzi wodzisławskie starostwo powiatowe. Przejęło go od miasta po tym, jak Rada Miasta nie zabezpieczyła w budżecie na ten rok pieniędzy na jego funkcjonowanie. Wojna na Ukrainie trwa umownie od 24 lutego 2022 roku.

Członkowie gangu zatrzymani, rozbito grupę o charakterze zbrojnym. W akcji policjanci z Jastrzębia-Zdroju [FOTO, WIDEO]

10 z 11 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zostało tymczasowo aresztowanych przez Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju. W sumie zatrzymano 11 osób, które miały zajmować się handlem narkotykami i czerpaniem korzyści z cudzego nierządu. Członkowie gangu zatrzymani, w uderzeniu uczestniczyło ponad 250 funkcjonariuszy.

R E K L A M A

Kategorie

Archiwum

Archiwum roczne