
Wracają zawody motocrossowe w Czerwionce-Leszczynach. To już w niedzielę (28.05.)
Wielki powrót motocrossu do Czerwionki-Leszczyn! Już w najbliższą niedzielę (28.05.) po kilkuletniej przerwie na tor motocrossowy wrócą zawody i wyścigi!
Wielki powrót motocrossu do Czerwionki-Leszczyn! Już w najbliższą niedzielę (28.05.) po kilkuletniej przerwie na tor motocrossowy wrócą zawody i wyścigi!
Zaliczyć 45 rybnickich rond, a tym samym pokonać dystans ponad 70 kilometrów. To zadanie na niedzielę (28.05.), jakie postawili przed sobą uczestnicy Ultramaratonu 40 Rybnickich Rond.
Lokalizacje parkingowe dla gości przybywających na Piknik w Kurorcie. Imprezę w Jastrzębiu-Zdroju zaplanowano w najbliższą niedzielę (27.05.).
Blisko rok od rozpoczęcia prac widać duże zmiany w Parku Jordanowskim w Radlinie. Na zielonych terenach przy ul. Rydułtowskiej trwa adaptacja niewykorzystanego dotąd obszaru miasta. Powstanie tu zielony park miejski, o funkcjach rekreacyjnych. Wykonawca na dokończenie zadania ma jeszcze rok.
Bezpłatne warsztaty pedagogiczne dla rodziców, opiekunów, edukatorów i pedagogów. Zajęcia zaplanowano w wodzisławskim Pałacu Dietrichsteinów, obowiązują zapisy.
Kolejna zbiórka krwi w ramach cyklu "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew”. W niedzielę (28.05.) zbiórkę krwi organizują strażacy z OSP Radlin II.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami. Ostatnio znów się uaktywnili i wysyłają fałszywe wiadomości za pomocą SMS-ów albo maili.
Gmina Opatów, Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A., Śląski Ogród Botaniczny oraz Bogusław Biernat i Zbigniew Binko – to tegoroczni laureaci jubileuszowych „Zielonych Czeków”. Dzisiaj w Eko Patrolu Radia 90 relacja z tego wydarzenia.
Koncert pamięci Beethovena i Liszta. Niezwykłe wydarzenie artystyczne, w niezwykłym miejscu już w sobotę (27.05.).
30 miast w Polsce stara się o zostanie w 2029 roku Europejską Stolicą Kultury. Wśród nich jest Jastrzębie Zdrój. Z województwa śląskiego apetyt na ten tytuł mają również Katowice, które wspiera cała metropolia, Bielsko Biała oraz Pszczyna.