Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

21. Bieg po Nowe Życie. Edycja w Warszawie też ze sztafetą Radia 90

Facebook Twitter

To kolejne „TAK” dla transplantacji narządów. W sobotę (10.09) po raz 21. w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbędzie się kolejna edycja Biegu po nowe życie. Także w Radiu 90 przypominamy, że przeszczepienia i świadome dawstwo narządów to dla wielu szansa na drugie życie.

Bieg po nowe życie w Wiśle 2022

Bieg po Nowe Życie to imprezy, które odbywają się dwa razy do roku, jedna w Wiśle, druga w stolicy. Przed nami bieg warszawski.

Razem przejdziemy w sztafetach symboliczną trasę z jasnym przekazem: przeszczepienia i świadome dawstwo narządów to dla wielu szansa na drugie życie, skuteczna metoda leczenia i wielki dar, który może stać się udziałem każdego. Zrobimy to po raz 21.ktoś może zapytać, czy warto cały czas poruszać ten sam temat, a ja odpowiem: warto i trzeba.

– piszą organizatorzy.

Dlaczego?

Bo pomimo wzrostu świadomości społecznej w zakresie transplantacji, co jest także skutkiem działań Biegu po Nowe Życie, nie możemy zapominać, że w Polsce na przeszczepienie wciąż czeka blisko 1800 osób. Osób chorych, dla których jest to szansa na odzyskanie zdrowia

– mówi Przemysław Saleta, ambasador i współtwórca wydarzenia. I takie zdrowe oraz dochodzące do zdrowia, a już aktywne i pełne życia osoby zobaczymy na trasie marszu nordic walking w samo południe 10 września.

Osoby po przeszczepieniu czyli te dla których i z którymi od 12 lat rozwijamy wydarzenie

– dodaje Arkadiusz Pilarz, dyrektor Biegu po Nowe Życie:

Oczywiście w marszu, który w Warszawie odbędzie się po raz 9., nie będą sami – pomaszerują wspólnie ze znanymi osobami ze świata filmu, teatru, estrady i sportu oraz autorytetami polskiej medycyny transplantacyjnej – lekarzami i koordynatorami transplantacyjnymi. W sztafetach wystartują także przedstawiciele mediów oraz instytucji wspierających nasze działania

– podkreśla Pilarz.

21. Bieg po Nowe Życie zgromadzi ponad 80 osób po przeszczepieniu

80 osób czyli 80 poruszających i wzruszających historii życia, walki z chorobą i dochodzenia do zdrowia dzięki transplantacji. Historii takich jak ta Marka Wlazia. W nocy z 30 na 31 sierpnia 2018 roku dwa zespoły znakomitych polskich transplantologów przeszczepiły Markowi najpierw serce, a potem wątrobę. To był pierwszy taki zabieg w Polsce:

Czy się bałem? Nie miałem nic do stracenia, to była dla mnie jedyna szansa na życie. Leżałem od miesięcy w szpitalu, przejście 100 metrów było dla mnie wyzwaniem.

Jednoczesny przeszczep serca i wątroby przeprowadzili kardiochirurdzy z Instytutu Kardiologii w Warszawie: prof. Mariusz Kuśmierczyk, dr Jerzy Lichomski i dr Mateusz Kuć oraz prof. Krzysztof Zieniewicz i dr hab. Krzysztof Dudek z Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Marek Wlaź i prof. Mariusz Kuśmierczyk znowu spotkają się nie po raz pierwszy na trasie Biegu po Nowe Życie.

21. Bieg po Nowe Życie rozpocznie się 10 września o 12.00 na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Bieg po nowe życie w Wiśle 2022

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2022