Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

21 przypadków zakażenia i 30 wyleczonych. 1 ofiara śmiertelna

Facebook Twitter

To najnowsze dane Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Katowicach. Wśród osób, u których właśnie zdiagnozowano COVID-19, jest 3 mieszkańców Jastrzębia- Zdroju, a wśród ozdrowieńców mieszkańcy Cieszyna i powiatu cieszyńskiego, mieszkanka Jastrzębia i dwie osoby z powiatu rybnickiego.

fot.fernandozhiminaicela/ pixabay.com

Służby prasowe wojewody podały informacje o kolejnych przypadkach zakażenia:

Obecność Covid-19 wykryto w próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców województwa: 2 mieszkańców Świętochłowic (starszego mężczyzny i kobiety w sile wieku), 4 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (kobieta w średnim wieku, 2 kobiety i mężczyzna w sile wieku), starszego mieszkańca Rudy Śląskiej, 5-letniego dziecka z Tarnowskich Gór, 2 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkańców Katowic (młodej kobiety i mężczyzny w średnim wieku), 2 mieszkanek powiatu żywieckiego (starsza i w sile wieku), mieszkanki Żywca w sile wieku, mieszkańca powiatu częstochowskiego w średnim wieku, 3 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (młoda kobieta, kobieta i mężczyzna w średnim wieku) i 2 mieszkańców powiatu lublinieckiego (młoda kobieta i 10-letnie dziecko). Wszyscy mieszkańcy są w stanie dobrym i dzięki temu mogą leczyć się w swoich domach pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych i lekarza zakaźnika.

Aż 30 kolejnych osób wygrało walkę z koronawirusem: 4 mieszkańców Cieszyna (2 kobiety w średnim wieku i 2 w sile wieku), mieszkanka Bytomia w sile wieku, starsza mieszkanka powiatu lublinieckiego, mieszkanka Jastrzębia-Zdroju w sile wieku, 3 mieszkańców powiatu będzińskiego (2 kobiety w sile wieku i mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkanki powiatu rybnickiego (młoda i starsza), 2 mieszkańców Mysłowic (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), młoda mieszkanka Katowic, mieszkaniec powiatu zawierciańskiego w sile wieku, mieszkanka Świętochłowic w średnim wieku, 2 mieszkanki Bielska-Białej w średnim wieku, mieszkanka powiatu kłobuckiego w średnim wieku, mieszkaniec Koziegłów w średnim wieku, mieszkanka Piekar Śl. w sile wieku, młody mieszkaniec Orzesza, 2 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (kobieta i mężczyzna w sile wieku), młoda mieszkanka Zabrza.

Wszyscy mieszkańcy przez ostatnie tygodnie leczyli się w izolacji w swoich domach, pod nadzorem właściwych sanepidów oraz będąc w kontakcie z lekarzem chorób zakaźnych.

W szpitalu zakaźnym w Tychach z kolei, ze względu na uciążliwe objawy zakażenia koronawirusem, do zdrowia dochodzą: 76-letnia mieszkanka Zawiercia i 91-letni mieszkaniec Bytomia. W szpitalu w Raciborzu hospitalizowana jest 77-letnia mieszkanka powiatu lublinieckiego, zaś na oddziale zakaźnym w Chorzowie mieszkaniec Katowic w średnim wieku – kolejne próbki pobrane od tych mieszkańców nie wykazały już obecności groźnego wirusa.

Łącznie mamy w województwie śląskim 200 osób, które wygrały walkę z koronawirusem.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 5 325 / 5 294

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport – 345 / 346

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 6 041 / 5 966

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 862

– liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie – 23 584

– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim /ostatni raport – 1 834 / 1 813

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały)/ostatni raport – 200 / 170

– liczba zgonów/ostatni raport – 94 / 93

W woj. śląskim odnotowano kolejny zgon. W szpitalu w Raciborzu zmarła 84-letnia kobieta z powiatu żywieckiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2020