Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

21 zarzutów dla raciborskiego oszusta

Facebook Twitter

21 zarzutów dla 58-letniego oszusta z Raciborza. Policjanci ustalili, że mężczyzna oszukał wielu zleceniodawców oraz firm, u których zamówił towar. W wyniku przestępczego procederu podejrzany wyłudził około 130 tys. zł.

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą uzyskali w połowie 2015 roku informacje o osobie, która oszukała wiele osób prywatnych i podmiotów gospodarczych. Przestępczy proceder polegał na pobieraniu zaliczek na poczet zakupu oraz montażu drzwi i okien oraz niepłaceniu firmom za pobrany towar. Podejrzany, prowadząc swoją działalność gospodarczą, nie wywiązał się z podpisanych umów i po otrzymaniu powierzonych środków finansowych, z dnia na dzień kontakt się z nim urwał. Z uwagi na skomplikowanie i wielowątkowość, oraz ukrywanie się sprawcy, policjanci pracowali nad sprawą kilka lat. W tym czasie wykonano szereg czynności procesowych, jak również zmierzających do ustalenia miejsca pobytu ukrywającego się podejrzanego.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił ostatecznie raciborskim śledczym w czerwcu tego roku na przedstawienie 58-latkowi 21 zarzutów oszustwa, do których się przyznał. W wyniku przestępczego procederu, który trwał od grudnia 2014 do września 2015 roku, mężczyzna oszukał wiele osób na około 130 tys. zł. Za tego rodzaju przestępstwa grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli majątek podejrzanego na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj