Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

22-latek za narkotyki trafił do aresztu

Facebook Twitter

Policjanci z Raciborza zatrzymali 22-latka, u którego - w wyniku pozyskanych informacji - znaleźli marihuanę i haszysz. W trakcie dalszego dochodzenia okazało się, że mężczyzna od kilku lat sprzedawał środki odurzające, także nieletnim. Nielegalny towar przywoził także z Holandii.

Raciborscy kryminalni 27 kwietnia 2015 roku  pozyskali informację, iż młody mężczyzna może posiadać przy sobie narkotyki. Policjanci w trakcie realizacji czynności służbowych w mieszkaniu przy ulicy Ks. Józefa Londzina dokonali zatrzymania 22-letniego mieszkańca Raciborza.

Przypuszczenia stróży prawa okazały się słuszne, gdyż raciborzanin posiadał  narkotyki w ilości ponad 12 gram marihuany oraz 3,96 gram haszyszu. Podczas dalszych czynności z zatrzymanym kryminalni ustalili, iż posiadane narkotyki to nie jedyne przestępstwo zatrzymanego.

W toku prowadzonych czynności śledczy ustalili, iż 22-latek w okresie od 2012 do 2014 roku w Raciborzu wielokrotnie udzielał odpłatnie  środków odurzających w tym osobom małoletnim.

Ponadto działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wbrew przepisom ustawy dokonał wewnątrzwspólnotowego przewozu z Holandii do Rzeczypospolitej Polskiej środków odurzających w postaci haszyszu w ilości co najmniej 3, 96 grama.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie został doprowadzony przed obliczę sądu, gdzie usłyszał zarzuty posiadania, udzielania oraz nielegalnego obrotu międzynarodowego narkotykami.

Dziś Sąd Rejonowy wobec mieszkańca Raciborza zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz mężczyzna może spędzić nawet 10 lat w więzieniu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 marca 2021