Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

23-latek kopnął policjanta w twarz i chciał uciec z miejsca kolizji

Facebook Twitter

Rybniccy policjanci zatrzymali 23-latka, który podczas interwencji znieważył oraz naruszył nietykalność cielesną jednego z mundurowych. Wszystko dlatego, że nie potrafił pogodzić się z tym, że to on jest sprawcą kolizji. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

zabójstwo

Do zdarzenia doszło w piątkowy (12.03.) wieczór. Policjanci z rybnickiej drogówki zostali poinformowani przez przypadkowego świadka o kolizji drogowej w Piecach. Okazało się, że kierujący bmw jadąc w kierunku Rydułtów, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w osobówkę oczekującą na możliwość kontynuowania jazdy.

W wyniku uderzenia kierujący renault uderzył w stojącego przed nim forda, a ten w kolejnego forda. Podczas wykonywania czynności przez policjantów, 23-latek dowiedziawszy się, że to on jest sprawcą stłuczki, stał się agresywny.

W pewnym momencie wszedł bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód, zmuszając kierowcę do gwałtownego hamowania, po czym pieszo chciał oddalić się z miejsca zdarzenia. Mężczyzna nie reagował na wydawane mu polecenia i znieważył jednego z mundurowych. Zaczął go też szarpać, a podczas obezwładniania kopnął w twarz, chcąc w ten sposób zmusić do odstąpienia od czynności służbowych. W efekcie awanturnik został zatrzymany.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów oraz wywierania wpływu na czynności urzędowe, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia. Podczas przesłuchania mieszkaniec powiatu rybnickiego przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj