Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

24 mln złotych na rozbudowę oddziału onkologicznego w WSS nr 3 w Rybniku

Facebook Twitter

24 mln złotych na rozbudowę oddziału onkologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym numer 3 w Rybniku. Pieniądze na tę inwestycję mają pochodzić z projektu zaakceptowanego przez Komisję Europejską.

Rozmawialiśmy z  wicemarszałkiem województwa śląskiego Wojciechem Kałużą:

Wojciech Kałuża: Szpital ma bardzo ciekaw propozycję i ona już wstępnie przez komisję europejską została zaakceptowana. Zostało takie dosyć szybkie działanie uruchomione […] szpital w Rybniku jest w bardzo dalece zaawansowanych pracach w sprawie rozbudowy oddziału onkologicznego. Sprawny, dobrze zaopatrzony oddział onkologiczny ze świetną kadrą to będzie na prawdę strzał w dziesiątkę dla poprawy zdrowia dla naszych mieszkańców

od lewej: Ewa Fica, Jakub Chełstowski, Wojciech Kałuża

Pacjenci mają tu otrzymać kompleksową pomoc – zapowiada Ewa Fica dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego numer 3 w Rybniku:

Ewa Fica: Chcemy mieć sprzęt najwyższej jakości do diagnozowania, chcemy dodatkowo uruchomić rehabilitację onkologiczną, czyli chcielibyśmy, żeby tu było kompleksowe obsługiwanie pacjenta. Ta rozbudowa to myślę, że będzie na miarę XXII wieku

Ewa Fica dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego numer 3 w Rybniku

WSS nr 3 w Rybniku uzyskał już pozwolenie na budowę udało się także pozyskać fundację która przekazała pół miliona złotych na pierwszy etap czyli rozbudowę poradni onkologicznej.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj