Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

240 sportowców z Polski wystartuje w Rio. W tym także zawodnicy z regionu

Facebook Twitter

W piątek oficjalnie zostaną otwarte Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. W składzie reprezentacji Polski, która liczy 240 sportowców są także ci związani z naszym regionem. O siatkarzach plażowych już mówiliśmy. Kto jeszcze?

W naszej reprezentacji znalazła się także judoczka Polonii Rybnik, Katarzyna Kłys. Kwalifikację olimpijską zapewniła sobie bez problemu kilka miesięcy przed igrzyskami. Podczas zawodów Grand Prix wygrywała z wszystkimi groźnymi rywalkami. Jeżeli tylko trafi na „swój czas” kto wie czy nie będziemy cieszyć się z medalu.

W Rio towarzyszył jej będzie trener a zarazem mąż, Artur Kłys. Kibicować będziemy także lekkoatletkom. O medal może pokusić się biegaczka z Raciborza, Justyna Święty. Srebrna medalistka Halowych Mistrzostw Świata w sztafecie 4×400 metrów, wraz z koleżankami postara się o jak najlepszy wynik, pobiegnie także indywidualnie na tym dystansie – tu występ w finale byłby już sukcesem.

Awansować co najmniej do półfinału biegu na 100 metrów chciałaby natomiast zawodniczka UKS-u Czwórka Żory, Ewa Swoboda. Juniorska rekordzistka świata w biegu na 60 metrów w hali, z biegu na bieg poprawia także swoje osiągnięcia na otwartym stadionie.

Kolejny życiowy rekord może dać jej wymarzony rezultat. Dodajmy, że kciuki za swoich zapaśników będzie trzymał na miejscu także raciborzanin, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, Grzegorz Pieronkiewicz, choć tym razem w olimpijskiej kadrze nie ma żadnego zapaśnika Unii Racibórz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj