Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

25 garaży do likwidacji. Gdzie mamy parkować pytają mieszkańcy Rybnika-Niewiadomia?

Facebook Twitter

25 garaży w Rybniku-Niewiadomiu ma zostać zlikwidowanych. Teren należy do prywatnego właściciela, który sprzedał go teraz deweloperowi. Gdzie mamy parkować? Pytają mieszkańcy osiedla przy ulicy Morcinka.

Fot. pixabay.com

Kilka dni temu otrzymali oni wypowiedzenia umowy. Do końca sierpnia mają się z nich wyprowadzić:

Słuchaczka: My chodzimy, jeździmy, prosimy się, żeby nam te garaże przenieśli gdzieś na jakikolwiek plac. Pod tymi blokami nie ma w ogóle miejsca, a jeszcze 25 aut jak dojdzie. Te garaże- ja nie wiem – na złom będziemy musieli wywieźć i nikt nie chce nam pomóc. Przecież tam z boku kopalni są takie tereny i można by tam przenieść te garaże. Tyle lat człowiek tam parkował. Do końca sierpnia mamy się z tym wynieść i rób z tym teraz, co chcesz. Co my mamy z tym wszystkim robić? Na kopalnianym terenie nie, bo tam mają tyle i koniec, ale tam byłaby też możliwość. Każdy się trzyma zasad i nas ma gdzieś- jak to się mówi.

Jak można pomóc mieszkańcom ? Pytaliśmy o to porannego gościa Radia 90 prezydenta Rybnika Piotra Kuczerę:

Piotr Kuczera: Rzeczywiście w Niewiadomiu, nawet w okolicach zabytkowej kopalni Ignacy przy większych imprezach mamy problem z miejscami parkingowymi. To się udaje tam trochę łatać poprzez porozumienia np. z górnictwem- mówiąc najogólniej. Jeżeli chodzi o miejsca przy samych blokach, tu zawsze jest pewien spór, ale będziemy szukać jakiegoś rozwiązania. Jest tak, że plan zagospodarowania wyznacza jakieś strefy parkingowe, one powinny być wystarczające, ale też zgódźmy się, dzisiaj jeden samochód w rodzinie to absolutnie nie jest standard. Tych samochodów są po dwa, trzy.

Problem braku miejsc parkingowych, dotyka większości mieszkańców osiedli nie tylko Rybnika ale praktycznie każdego miasta.

Czytaj także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj