Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

25 lat raciborskiego Mirażu

Facebook Twitter

Ponad tysiąc osób w ciągu ostatnich 25 lat śpiewało w raciborskim Mirażu. Osób, którym udało się zaszczepić miłość do muzyki.

Prawdziwa kuźnia talentów, gdzie swoją muzyczną drogę zaczynało wielu znanych i lubianych polskich artystów, wśród nich m.in. gwiazda polskiej estrady Anna Wyszkoni i ​Marzena Korzonek, laureatka Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu świętować będzie jubileusz.

W sobotę (9.11.) zespół da koncert w Raciborskim Centrum Kultury….próby trwają:

Hanna Hołek: Gramy 25-lecie zespołu Miraż, bardzo duży koncert podzielony na dwie części. Na scenie ok. 40 wokalistów, ponad 20 muzyków i dużo niespodzianek.

Maria Biskup: Będziemy grali od klasyki polskiej piosenki po repertuar bardziej międzynarodowy, oczywiście nie zapomnijmy o musicalu Metro, od którego tak naprawdę cała historia zespołu wokalnego Miraż się zaczęła. Musicie być z nami- zapraszamy serdecznie.

założyła i od 25 lat prowadzi animatorka kultury i nauczycielka śpiewu Elżbieta Biskup:

Mówiąc o Mirażu mówimy o pracy całego zespołu, jak i jego solistach i wokalistach każdego z osobna. Metoda, którą zapoczątkowałam w pracy zespołowej i jakby też indywidualnej 25 lat temu, metoda ta świetnie się sprawdza, bo uważam, że śpiew zespołowy świetnie rozwija samą pracę solowych wokalistów, odwrotnie tak nie jest. Też zauważyłam, że ci, którzy wyłącznie śpiewają solowo, nie potrafią zaśpiewać w zespole, nie potrafią zaśpiewać prostego duetu i myślę, że ta muzykalność, to takie szersze spojrzenie, bo przecież też proszę zauważyć, że praktycznie 80% składu zespołu nie ma wykształcenia muzycznego, więc kwestia poznawania muzyki właśnie poprzez tę formę edukacji muzycznej, muzykowania po prostu u mnie się sprawdziła.

W sobotę (9.11.) wokalistom towarzyszyć będzie Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.  Miraż koncertował w wielu krajach, takich jak: Belgia, Węgry, Niemcy, Ukraina, czy Walia. Członkowie grupy regularnie odnoszą sukcesy w Polsce i poza granicami kraju, biorą też udział w konkursach muzycznych i telewizyjnych typu ,,talent show.”

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj