Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

2,5 mln złotych zarobili na dopalaczach. Jedna osoba zmarła po ich zażyciu

Facebook Twitter

Trzech mężczyzn trafiło do tymczasowego aresztu, po czym zostali z niego zwolnieni. Teraz na wyrok sądu będą czekać na wolności. Do rybnickiego wydziału Sądu Okręgowego wpłynął akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom handlującym dopalaczami i narkotykami.

Fot. rybnik.slaska.policja.gov.pl

Mówi Dariusz Jaroszewski rzecznik rybnickiej policji:

Są ujęci handlarze dopalaczami, jest to efekt pracy naszych rybnickich policjantów pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Również współpraca z policjantami z całej Polski. Swój przestępczy proceder prowadzili na terenie Polski, Czech oraz Chin. Z tytułu przestępczej działalności grupa uzyskała majątek w kwocie ponad 2,5 mln złotych.

Zatrzymani to mieszkańcy Śląska, w wieku od 27 do 40 lat. Dopalaczami handlowali od kilku lat przez internet – dodaje Dariusz Jaroszewski:

Miejscem dystrybucji tych środków był sklep internetowy, za pośrednictwem którego na masową skalę rozprowadzali środki na terenie Polski. Jednym z wielu wątków w tej sprawie była śmierć mężczyzny ze Szczecina, który był klientem tejże grupy.

Choć podejrzanym grozi do 15 lat pozbawienia wolności, to po tymczasowym aresztowaniu zostali zwolnieni. Odpowiadać będą przez sądem z wolnej stopy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj