Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

25 zdarzeń w cieszyńskim powiecie po intensywnych opadach deszczu

Facebook Twitter

25 zdarzeń odnotowali strażacy w cieszyńskim powiecie, po intensywnych opadach deszczu jakie towarzyszą nam od wczoraj (31.08.) Były to wypompowanie wód z zalanych piwnic, udrażnianie przepustów, czy usuwanie powalonych drzew.

Pożar w Raciborzu
Straż pożarna z Raciborza

Jak już was informowaliśmy, wojewoda śląski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu bielskiego, żywieckiego, cieszyńskiego oraz miasta Bielska-Białej.

Sytuacja się poprawia, już nie pada

– mówi Radio 90 oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie młodszy brygadier:

Michał Pokrzywa: Od wczoraj od godzin popołudniowych do dzisiaj, bo w tej chwili deszcz ustał, odnotowaliśmy 25 zdarzeń. Były to lokalne podtopienia, powalone drzewa, udrażnianie przepustów drogowych, one były zatkane, co prowadziło do spiętrzenia wody i miejscami dochodziło do wylewania wody na drogi i w terenie związane z wezbraniem rzeki i wypompowaniem wody z zalanych piwnic.

Strażacy interweniowali w gminie Goleszów, Istebnej, w Wiśle, Brennej, Górkach Wielkich, Ustroniu i Skoczowie. Poziomy wód są podniesione, ale jej nie przybywa

– podkreśla rzecznik cieszyńskiej straży pożarnej w Cieszynie:

Michał Pokrzywa: Ta sytuacja się ustabilizowała, deszcz nie pada. W samym Cieszynie stan wód nie przekroczył, ale w powiecie na Wiśle jest stan wód przekroczony. Poziomy są podwyższone, ale na chwilę obecną tej wody nie przybywa. My jesteśmy w terenie górzystym, więc ta woda będzie spływała na dół. Wszystkie wody znajdują się w korytach bądź niewiele nad nimi.

Według prognoz opady deszczu powinny dziś (01.09.) ustąpić, od czwartku ma już nie padać.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024