Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

27-latek odpowie za kradzieże aut z żorskich parkingów

Facebook Twitter

Sprawca kradzieży dwóch samochodów w Żorach zatrzymany. Pierwszego przestępstwa dokonał cztery lata temu, drugiego w minionym roku. Mimo że sprawy zostały umorzone, to intensywnie prowadzone działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania 27-latka.

Do pierwszej kradzieży doszło w 2011 roku, kiedy to łupem przestępczym padł fiat seicento warty 2 tysiące złotych. Nieznany wówczas sprawca porzucił samochód w kompleksie leśnym, który następnego dnia odnalazł policjant z żorskiego Wydziału Kryminalnego będący w czasie wolnym od służby.

Drugi z samochodów, hyundai warty 35 tysięcy złotych, „zniknął” z parkingu osiedlowego w 2014 roku, jednak znaleziony został po pewnym czasie w innym rejonie miasta. Mimo, że samochody wróciły do swoich właścicieli nadal nic nie było wiadomo na temat sprawców kradzieży.

Obydwa dochodzenia zostały umorzone i wpisane do tzw. rejestru spraw, co jednak oznaczało, że obie kradzieże nadal pozostaną w zainteresowaniu policjantów, jednakże tych operacyjnych. To właśnie dzięki ich staraniom, po wielu miesiącach śledczy mogli postawić 27-latkowi zarzuty.

Gdy został zatrzymany, przyznał się do winy. W czasie przesłuchania szczegółowo opowiedział policjantom o okolicznościach zdarzenia, które w pełni potwierdziły wstępne ustalenia śledczych. Niebawem złodziej stanie przed sądem, grozi mu do 10 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 marca 2021