Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

28-latek usłyszał zarzuty ws. pobicia DJ’a, który zmarł na skutek odniesionych obrażeń

Facebook Twitter

Trzy zarzuty postawiono Adrianowi S. z Jastrzębia, który w sierpniu ubiegłego roku pobił 40-letniego DJ-a z jednego z tamtejszych lokali. W wyniku odniesionych obrażeń Krzysztof L. zmarł po kilkudniowym pobycie w szpitalu. Wcześniej przez blisko 12 godzin przeleżał na ławce.

Prokuratura Rejonowa z Jastrzębia skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. 28-latek jest oskarżony o spowodowanie ciężkich obrażeń ciała, których następstwem jest śmierć człowieka, kierowanie gróźb karalnych oraz nakłanianie świadka do składania fałszywych zeznań.

relacjonuje Jacek Rzeszowski, prokurator rejonowy z Jastrzębia. Ranny mężczyzna został zostawiony bez pomocy – ta sprawa jest osobna badana przez śledczych. Zmarł 2 września w cieszyńskim szpitalu. Sekcja zwłok wykazała, że bezpośrednią przyczyną śmierci były ciężkie obrażenia głowy:

Oskarżony Adrian S. jest tymczasowo aresztowany, prokuratura wystąpi do sądu o utrzymanie tego środka zapobiegawczego na czas procesu. Za najpoważniejszy z czynów, czyli za spowodowanie obrażeń, które doprowadziły do śmierci 40-latka, grozi mu do 12 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj