Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

28 osób zakażonych koronawirusem w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku

Facebook Twitter

Stabilizuje się sytuacja epidemiczna w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku. O jedną osobę wzrosła liczba zakażonych na COVID-19. Dodatni wynik testu ma zastępca dyrektora do spraw promocji i rozwoju. W sumie chorych jest 6 osób z personelu i 22 pacjentów.

Rozmawialiśmy z Janem Ciechorskim, rzecznikiem Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku:

To jest bardzo długi czas, szpital psychiatryczny się uchronił przed covidem-19, dzięki procedurom, jakie wprowadziliśmy. Natomiast, my nie jesteśmy w stanie zapanować nad personelem, który również pracuje u innych świadczeniodawców, gdzie są ogniska covid-19. Prawdopodobnie, w części te zakażenia były transmitowane przez osoby, które świadczą pracę w innych podmiotach leczniczych. My cierpimy na braki kadrowe, w ogóle psychiatra cierpi na braki kadrowe niezależnie od stanu pandemii, natomiast w tym przypadku tym bardziej jest dotkliwe

Państwowy Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych, ul. Gliwicka 33

21 pracowników przebywa na kwarantannie, bo miało kontakt z osobami zakażonymi. Wciąż wykonywane są testy. Do odwołania wstrzymane są przyjęcia do szpitala przy Gliwickiej. Udzielane są wyłącznie konsultacje lekarskie na Izbie Przyjęć.

Czytaj także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj