Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

29. Koncert zespołu tanecznego Miraż w WCK

Facebook Twitter

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na koncert Mirażu 23 czerwca, w środę na godzinę 15:00 oraz 18:00. Wydarzenie wieńczy sezon artystyczny zespołu. Widzowie zobaczą wszystkie grupy wiekowe na scenie w choreografiach w stylu show, jazz, modern, balet i contemporary. To będzie prawdziwa dawka tanecznego kunsztu tancerzy i ich choreografów.

fot. pixabay

Zespół taneczny Miraż działa niezmiennie w Wodzisławskim Centrum Kultury od niespełna 30 lat. Ma na swoim koncie niezliczone nagrody z zawodów o randze ogólnopolskiej, europejskiej i światowej. Tylko w tym roku zespół zdobył tytuł Mistrza Polski solistów w balecie, tytuł II Wicemistrza Polski formacji w tańcu modern, tytuł Wicemistrza Polski duetów w tańcu modern oraz tytuł Wicemistrza Polski solistów w tańcu modern.

Koncert to ogromne przeżycie dla dzieci i młodzieży. Cały rok ciężko pracują, aby na końcówce sezonu artystycznego zaprezentować efekty swojej ciężkiej pracy przed publicznością

– mówi Lenka Krčovà, instruktor i choreograf Mirażu.

Podczas koncertu zespół zaprezentuje wszystkie choreografie, nad którymi w tym roku pracował podczas treningów. Układy przygotowali trenerzy zespołu, Lenka Krčovà, Klaudia Czapka, Izabela Rosmus, Evgeniya Makeeva-Wyputa, Martyna Musiolik oraz Dominika Pławna. Pod kątem akrobatycznym i gimnastycznym tancerzy przygotował Marcin Kost. Zobaczmy również autorskie choreografie, które przygotowały same tancerki z grupy seniorek.

Każdy z koncertów czy spektakli zespołów Amatorskiego Ruchu Artystycznego jest dla Wodzisławskiego Centrum Kultury wielkim świętem. To zwieńczenie ciężkiej, całorocznej pracy. Cieszymy się, że możemy się pochwalić jego owocami. Jesteśmy dumni, że mamy w WCK tak wspaniałe zespoły

– mówi Katrzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Bilety dostępne na stronie WCK. Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania/przeniesienia imprezy w razie wprowadzenia obostrzeń w walce z wirusem COVID-19.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj