Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

297 kontroli pieców od początku roku w Wodzisławiu Śląskim

Facebook Twitter

Straż Miejska w Wodzisławiu Śląskim od początku roku do 6 kwietnia przeprowadziła 297 kontroli pieców. Czym się one skończyły dla mieszkańców? Sprawdziliśmy,

Strażnicy nałożyli 42 mandaty za niedopełnienie obowiązku wymiany źródła ogrzewania i skierowali jeden wniosek do sądu. 17 właścicieli domów zostało pouczonych o konieczności wymiany kotłów. Najniższy mandat to 50 a najwyższy 300 złotych. Wystawiane są one w sytuacji, kiedy właściciel nieruchomości nie dopełnił obowiązku wymiany źródła ogrzewania, i jak dotąd nie zrobił też żadnego ruchu w kierunku takiej wymiany.

Na pouczenie można liczyć w przypadku, kiedy piec nie został wprawdzie wymieniony, ale właściciel nieruchomości jest w trakcie załatwiania formalności czeka na podłączenie do sieci, czy dostawę pieca, lub po prostu nie stać go na wymianę. W takich przypadkach strażnicy wyznaczają kolejne terminy kontroli.

Zdaniem prezydenta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecy, liczba nałożonych mandatów w stosunku do ilości kontroli pokazuje, że są one skuteczne.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj