Trzy bramki i trzy punkty na koncie piłkarzy Pniówka Pawłowice

W minioną sobotę (17.10.) zespół z Pawłowic podejmował Foto Higienę Gać. Mecz zakończył się ich pewnych zwycięstwem 3:0. Pierwszego gola w 16. minucie zdobył Dawid Morcinek, do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Na początku drugiej części meczu goście ruszyli do ataku i byli bliscy wyrównania, trafili najpierw w słupek a później w poprzeczkę. Pniówek przetrwał jednak napór drużyny z Dolnego Śląska. W 50. minucie druga bramkę strzelił Rafał Adamek a wynik ustalił na 11 minut przed końcem spotkania, Dawid Hanzel. Dla piłkarzy z Pawłowic było to kolejne zwycięskie spotkanie ale pierwsze w tym sezonie w którym nie stracili gola. To właśnie podkreślał po meczu trener zespołu, Grzegorz Łukasik:

Cieszę się, bo pierwszy mecz, w którym nie straciliśmy bramki. To jest bardzo ważne dla nas, szukaliśmy takiego meczu, to jest dobre dla drużyny pod względem mentalnym (…).

Udowodniliśmy swoją wartość, choć łatwo nie był

– dodaje trener Łukasik:

Dzięki sobotniej wygranej Pniówek awansował na 6. miejsce w tabeli grupy trzeciej III ligi.

KS Pniówek 74 Pawłowice – Foto-Higiena Błyskawica Gać 3:0 (1:0)

16′ Morcinek
50′ Adamek Hanzel
79′ Hanzel

GKS: Gocyk – Szkatuła (88′ Zajączkowski), Ciuberek (C) (88′ Pastuszak), Płowucha, Mazurkiewicz – Morcinek, Łukasik, Trąd (69′ Bodziony), Adamek – Caniboł (74′ Szatkowski), Hanzel (88′ Lewandowski).

Żółte kartki: Trąd, Szkatuła.

Dodajmy, że swój mecz bezbramkowo zremisowali piłkarze ROW-u Rybnik, którzy zmierzyli się na wyjeździe z Wartą Gorzów Wielkopolski. Rybniczanie są na 14. lokacie. W następnej kolejce spotkań (24.10.) zespół z Pawłowic zagra na wyjeździe z LKS-em Goczałkowice Zdrój, a ROW z MKS Kluczbork.