Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

3 ciekawe prezenty technologiczne, które wspomogą edukację dziecka [materiał partnera]

Facebook Twitter

Zbliżające się święta to bardzo dobry moment, aby obdarować dziecko prezentem, który nie tylko przyczyni się do atrakcyjnego spędzania wolnego czasu, ale również wspomoże edukację, która coraz częściej przybiera formę nauki zdalnej.

Kupowanie prezentów dla dzieci jest zawsze wyzwaniem. O ile w przypadku mniejszych pociech wielką radość mogą sprawić nowe lalki, wymarzony domek, samochodziki lub klocki, o tyle w przypadku dzieci w wieku szkolnym poziom trudności zdecydowanie wzrasta. Uszczęśliwienie nastolatka, który ma bardzo szerokie zainteresowania i oczekuje zdecydowanie bardziej wyspecjalizowanych prezentów jest bardzo trudne, dlatego przed podjęciem decyzji zakupowej zdecydowanie warto porozmawiać z dzieckiem, ustalić listę potrzeb oraz sprecyzować, jak dużą kwotę możemy przeznaczyć na zakupy. Doskonałą okazją może okazać się Black Friday na Allegro. Dobrej jakości np. sprzęt audio lub komputerowy zdecydowanie pomóc również w edukacji.

Nowoczesny laptop – uniwersalne narzędzie do nauki

Współcześnie trudno wyobrazić sobie naukę bez komputerów stacjonarnych, laptopów oraz odpowiedniego oprogramowania. Posiadanie np. wydajnego i funkcjonalnego laptopa stało się koniecznością, gdy pojawiła się pandemia, a wszyscy uczniowie zostali wysłani na naukę zdalną. Przesyłanie materiałów, odbywanie lekcji on-line, przygotowanie się do zajęć zdecydowanie wymaga laptopa oraz szybkiego, stałego dostępu do internetu.Czym się sugerować wybierając laptop dla dziecka? Przede wszystkim wytrzymałością, solidnością obudowy, a także parametrami technicznymi. Uwagę zwracajmy na wydajny procesor, dużą pamięć, pojemny dysk, a także rodzaj matrycy. W przypadku, gdy dziecko potrzebuje większego monitora – można go bez problemu podłączyć do komputera poprzez specjalny kabel.Kupując laptop trzeba również pamiętać o oprogramowaniu antywirusowym.

Kamerka internetowa

Kamerki internetowe to idealne rozwiązanie dla uczniów, którzy odbywają naukę zdalną. Ten niedoceniany często sprzęt znacząco zyskał na znaczeniu w czasie pandemii. Warto pamiętać, że kamerka internetowa może być wspólnym dobrem, gdyż jej potencjał jest naprawdę ogromny. Może być wykorzystana do różnego rodzaju komunikacji, począwszy od lekcji on-line, korepetycji czy kursów, poprzez spotkania firmowe, na spotkaniach rodzinnych w sieci kończąc.Wybierając kamerę internetową trzeba brać pod uwagę jakość obrazu – optymalnym rozwiązaniem jest tu jakość Full HD, a najlepszym 4k, rozmiar, wygląd, brak konieczności instalowania oprogramowania, jakość mikrofonu.

Nowoczesne słuchawki

Słuchawki są również tym gadżetem, który doskonale wpisuje się w obszar, jakim jest elektronika użytkowa. Dobrej jakości słuchawki dla dziecka pomogą mu nie tylko na skupieniu się na nauce oraz poszukiwaniu potrzebnych informacji. Z racji wieku najlepszym rozwiązaniem jest wybór słuchawek nausznych, których oczywistą zaletą jest oczywiście wygoda użytkowania, brak męczenia uszu, bardzo dobrze przekazywanie dźwięku – bez szumów, trzeszczenia, zakłóceń. Dla zwiększenia wygody można np. w odpowiednim dziale na Allegro kupić słuchawki bezprzewodowe. Dzięki temu zmniejszymy ilość kabli na biurku.

Gdzie kupować, aby nie stracić?

Świetną okazją do zakupów są oczywiście sklepy internetowe lub portale, jak Allegro. Do tego warto korzystać z różnego rodzaju promocji i zwrócić szczególną uwagę na Black Friday, który jest dobrą okazją na to, aby kupić profesjonalny sprzęt komputerowy oraz akcesoria dużo taniej. Dzięki temu oszczędzone pieniądze będziemy mogli przeznaczyć na większe zakupy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj