Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

3 nowe przypadki koronawirusa na Śląsku. W sumie jest ich już 77

Facebook Twitter

Urząd Wojewódzki w Katowicach wieczorem poinformował o kolejnych potwierdzonych testami, przypadkach zachorowań na Covid-19.

Fot. gerald / pixabay.com

W dobrym stanie jest kilkunastoletnie dziecko z powiatu lublinieckiego, które miało kontakt z osobą zakażoną z najbliższego otoczenia.

Z wyraźnymi objawami zakażenia koronawirusem do lekarza chorób zakaźnych zgłosiła się kobieta w sile wieku. Kobieta była w Dubaju i wracała do domu przez trzy kraje europejskie. Decyzją lekarza została objęta izolacją domową.

Pod nadzorem gliwickiego sanepidu jest mężczyzna w starszym wieku, który przebywa w kwarantannie domowej po kontakcie z osobą zakażoną ze swojego otoczenia.

W naszym województwie hospitalizowanych jest w sumie 107 osób. W kwarantannie pozostaje 2616 osób, a pod nadzorem sanitarnym – 7539.

– podały służby wojewody.

W sumie w kraju jest 749 odnotowanych, potwierdzonych w testach przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej na Mazowszu, w województwie łódzkim oraz na Dolnym Śląsku.

Nie żyje 8 osób. Z wiadomości Radia 90 wiecie, ze wśród ofiar jest mieszkaniec naszego województwa: 83-letni mężczyzna Szczyrku, z problemami z układem krążenia. Z ustaleń inspektorów sanitarnych wynika, że mężczyznę 10 dni przed pojawieniem się objawów, odwiedziły osoby z Holandii. Mężczyzna w sobotę (21.03.) trafił do szpitala zakaźnego w Tychach, w niedzielę (22.03.) rano zmarł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2020