Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Turza Śląska: 3 osoby ranne po zderzeniu dwóch aut

Facebook Twitter

To bilans wczorajszego (19.11.), wieczornego wypadku na ulicy Kościuszki. Jak ustalili policjanci, sprawcą zdarzenia był 20-letni kierujący audi, który nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i zjechał na przeciwległy pas ruchu.

Jego auto uderzyło bokiem w jadącego prawidłowo citroena. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby, w tym kierowca audi. Wszyscy zostali przetransportowani do najbliższych szpitali.

Dokładne okoliczności wypadku wyjaśniają wodzisławscy policjanci.

Policja przypomina, że główną przyczyną wypadków drogowych z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym. W przypadku potrącenia pieszego, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, zmniejsza szanse jego przeżycia. Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem, zwłaszcza tym, gdzie ginie człowiek, kryje się niewyobrażalna tragedia ludzka, która dotyka zarówno bliskich zmarłego, jak i sprawcy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Ponadto powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki m.in.: umiejętności i doświadczenie w kierowaniu pojazdami, stres, zmęczenie, zażywane leki.

Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości, zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi (włącznie z jej poboczami i chodnikami) i tym samym na reakcję obronną. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022