Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Milionowe straty. Pracownice banku zatrzymane przez wodzisławskich policjantów

Facebook Twitter

Trzy pracownice jednego z banków mieszczącego się na terenie powiatu wodzisławskiego zostały zatrzymane przez policjantów. Kobiety, będąc w zarządzie, doprowadziły placówkę do ogromnych strat finansowych. Odpowiedzą za swoją działalność w latach 2014-2017.

fot. wodzislaw-slaski.policja.gov.pl

Straty, jakie poniosła placówka bankowa, wynoszą blisko 15 milionów złotych. Śledztwo w tej sprawie trwało od 2019 roku. Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili, że w proceder zamieszane były trzy kobiety: dwie z nich to mieszkanki powiatu wodzisławskiego, a jedna powiatu raciborskiego, które były członkami zarządu.

Kobiety przekazywały nieprawdziwe informacje o sytuacji finansowej banku do organu nadzorczego, prowadziły w sposób nieprawidłowy księgi finansowe banku oraz udzielały kredytów podmiotom i osobom fizycznym nieposiadającym zdolności kredytowej, których wnioski były negatywnie opiniowane przez analityków kredytowych.

-informują policjanci, którzy zabezpieczyli część majątku podejrzanych w postaci gotówki oraz ruchomości. Prokuratura Okręgowa w Gliwicach zastosowała wobec nich dozór policyjny. Pracownicom banku grozi do 10 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj