Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

3 promile i prowadził TIR-a!

Facebook Twitter

To zdarzenie mogło mieć tragiczne konsekwencje. Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał mieszkaniec Cieszyna, który w takim stanie wsiadł za kierownicę i prowadził TIR-a. Jego podróż została przerwana przez świadka, który zauważył problemy kierowcy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Mężczyzna zatrzymał pijanego kierowcę i przekazał w ręce policjantów.

To było obywatelskie zatrzymanie. We wtorkowe popołudnie w Goleszowie na ul. Ustrońskiej kierowca jednego z pojazdów zauważył, że jadący samochód ciężarowy jedzie zygzakiem. Mężczyzna poinformował policję o tym fakcie,[ a sam wyprzedził TIR-a. Gdy ten się zatrzymał, zgłaszający natychmiast wszedł do kabiny i zabrał prowadzącemu kluczyki od samochodu. W akcji zatrzymania kompletnie pijanego kierowcy pomogli mu dwaj inni świadkowie zdarzenia, którzy widząc całą sytuację dopilnowali, aby kierowca TIR-a nie uciekł i trafił w ręce policjantów.

Badanie na zawartość alkoholu wykazało w organizmie 50-letniego kierującego ciężarówką ponad 3 promile.

Jak przypomina policja dzięki takim postawom, udaje się wyeliminować z ruchu drogowego osoby, które mają problem z przestrzeganiem przepisów. – Dziękujemy za tak szybką reakcję na zagrożenie oraz profesjonalne zachowanie, które przyczyniło się do zatrzymania pijanego kierującego – mówią wprost stróże prawa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 maja 2021