Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

3 wypadki, 15 kolizji i nietrzeźwi kierujący – weekend pełen zdarzeń na rybnickich drogach

Facebook Twitter

W piątek (31.03.) w Rybniku na ulicy Górnośląskiej doszło do potrącenia pieszej. Do kolejnego wypadku doszło w sobotę (1.04.) wieczorem na ulicy Niepodległości. Kierujący renault nie dostosował prędkości do warunków na drodze i najechał na tył stojącego na jezdni opla.

fot. rybnik.slaska.policja.gov.pl

Siła uderzenia była tak duża, że opel wpadł do rowu. Kierujący tym pojazdem został przetransportowany do szpitala. Do wypadku doszło również w nocy z soboty na niedzielę. po godzinie 1:00 na ulicy Dworcowej w Suminie, tam poszkodowane zostały 3 osoby, podróżujące audi A3.

Z ustaleń policjantów ruchu drogowego rybnickiej komendy wynika, że 19-letnia kierująca audi, jadąc w kierunku Górek Śląskich, nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, ponadto chcąc uniknąć zderzenia z sarną, utraciła panowanie nad pojazdem i zjechała do przydrożnego rowu, a jej samochód dachował.

W wyniku tego zdarzenia kierującą oraz 2 osoby znajdujące się w pojeździe, odniosły obrażenia. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej audi, która uprawnienia posiadała od ponad roku. Była trzeźwa.

Policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali także kilku nierzeźwych kierujących. W piątek wieczorem w Rybniku na ulicy Wierzbowej, policjanci wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 28-letniego mieszkańca Rybnika. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiadał także dokumentów wymaganych podczas kontroli drogowej.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez mundurowych wczoraj rano na ulicy Górnośląskiej. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego volkswagenem. 24-letni rybniczanin „wydmuchał” blisko promil alkoholu. Kierujących czeka teraz rozprawa w sądzie. Grożą im 2 lata więzienia oraz bardzo wysokie kary finansowe.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj