Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

30 dzieci z Ukrainy potrzebuje wsparcia. Potrzebny jest wózek inwalidzki dla 9-letniej dziewczynki [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Dzieci są w wieku od 2 miesięcy do 16 lat. Przebywają wraz ze swoimi rodzicami na terenie kościoła wolnych chrześcijan przy ulicy Rudzkiej w Rybniku. Trafili do nich przedstawiciele Fundacji "Dobry Start dla Wszystkich".

mat. prasowe

Aktualizacja:

Jest akcja i jest Wasza błyskawiczna reakcja! Natychmiast odpowiedzieliście na apel w sprawie pomocy dla 9-letniej Natalii, sprzęt już się znalazł!

Wcześniej pisaliśmy:

Organizacja „Dobry Start dla Wszystkich” przygotowała szkolne wyprawki dla młodych uchodźców.

Okazało się jednak, że przybory szkolne nie zawsze są najbardziej pilną potrzebą. Apeluje Kornelia Gabriel z Fundacji „Dobry Start dla Wszystkich”:

Kornelia Gabriel: Wśród tych dzieci znajduje się 9-letnia Natalia, dziecko choruje na porażenie centralnego układu nerwowego, w Kijowie przeszła operację kończyn dolnych. Dziecko powinno poruszać się na wózku inwalidzkim dziecięcym i powinno nosić obuwie ortopedyczne. Uciekając z Ukrainy rodzina nie miała możliwości zabrać wózka ze sobą. Obecnie dziewczynka ma bardzo duże problemy z poruszaniem się. Drodzy mieszkańcy, prosimy o pomoc. Potrzebujemy tego wózka, osoby, które posiadają, mogłyby przekazać taki wózek, fundacja prosi o kontakt telefoniczny. My dojedziemy osobiście i przekażemy go Natalii, żeby mogła prawidłowo funkcjonować i poruszać się bez bólu.

Kornelia Gabriel

Potrzebne są też środki na uszycie dla Natalii butów ortopedycznych:

Kornelia Gabriel: Już rodzina podjęła szereg działań zmierzających ku temu, aby została wydana recepta na zrobienie takiego obuwia, ponieważ te obuwie trzeba specjalnie uszyć dla dziecka. Orientując się, okazuje się, że ceny tego obuwia to 2000 złotych… NFZ dopłaca w okolicach 300 złotych. Kolejnym etapem będzie poszukiwanie darczyńców, którzy opłacą to obuwie lub fundacja zorganizuje zbiórkę publiczną na ten cel.

Dla wszystkich dzieci przebywających przy Rudzkiej w Rybniku prowadzona jest też zbiórka używanych zabawek podwórkowych:

Kornelia Gabriel: Dzieci tak naprawdę nie mają się czym bawić na podwórku, więc fundacja szybciutko zorganizowała taką zbiórkę zabawek podwórkowych używanych – piłki, skakanki, hulajnogi, foremki, wiaderka. Wszystko czym dziecko może się bawić na podwórku. Na pewno rodziny mają taki sprzęt, który zalega. Myślę, że uszczęśliwimy w te wakacje jeszcze te dzieciaczki. mamy noworodki, fundacja zgłosiła się do Rybnickiej Rady Kobiet, mamy zapewnione smoczki, pampersy, grzechotki, czyli wszystko co jest potrzebne dla takich maluszków.

Dwóch anonimowych darczyńców przekazało już piłki dla ukraińskich maluchów.

Kontakt do Fundacji „Dobry Start dla Wszystkich”:

796 239 027

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj