Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

30 urodziny GrubSona w Klubie Energetyka!

Facebook Twitter

Pochodzący z Rybnika muzyk będzie świętował swoje urodziny w rodzinnym mieście. W sobotę (6.02.) o 18.00 zagra koncert w Klubie Energetyka Fundacji EDF Polska. Impreza zapowiada się wyjątkowo – wraz z gwiazdą wieczoru na scenie pojawią się jego przyjaciele.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Marcelina, Jarecki, Brk, Jotoskleja, Metrowy, DJ Bambus, Bu, DJ HWR i Sanepid Live Band. Usłyszymy utwory z trzeciej, najnowszej płyty „Holizm”, ale także starsze, znane wszystkim kawałki.

GrubSon do wspólnej zabawy zaprasza również swoich fanów, nie tylko z Rybnika i okolic. Koncert z pewnością będzie nie lada gratką – to ostatni tego typu występ przed kilkumiesięczną przerwą gwiazdy w koncertowaniu.

A kontakt GrubSona z kulturą Hip-Hop & Rap to zasługa starszego brata artysty, który promował ją w Rybniku prowadząc pierwsze imprezy tzw. „Rapoteki” z kaset magnetofonowych. GrubSon zaczął działać w tym kierunku na przełomie 1997/1998 roku kiedy to powstała grupa „Po-3na Różnica” (Twórca, Max, Rav). Dwa lata później do ekipy dochodzi Jaco, dlatego też skład zmienia swoją nazwę na „Czwarta Zmiana”.

Po pierwszym nielegalu TWÓRCA SKŁAD – „Przez cały czas” w 2001 r. zespól rozpada się. Grubson jednak nie rezygnuje i szuka kompanów robiąc w tym samym czasie nowe produkcje. Rok później powstaje nowy skład „Wolność Słowa” (GrubSon, GRF, Zorza, Aro). W 2002 roku powstaje pierwsze demo W.S.quad – „Wolność Słowa” (GrubSon, GRF & Zorza).

Na przełomie 2003/2004 r. GrubSon wypuszcza swój solowy nielegal – GrubSon – „N.O.C. (Nowiny-Osiedle-Chabrowa), a wraz z nim jeden klip promujący płytę. Na albumie zamieszczone były kawałki w klimatach Hip-Hop, Ruffneck oraz Dancehall (bitami zajął się GrubSon). W tym samym czasie współpracuje on z MC ZyebOneKilla tworząc „2G” (Dwóch Grubasów). Po wygranym konkursie na najlepszy numer do bitu gliwickiego producenta Dino (D.N.O.) szybko dochodzi do współpracy.

W 2005 r. GrubSon pracuje nad drugim solowym albumem. Poznaje Metrowego, który również dołącza do W.M.S.S. tworząc koncertowy duet GrubSon&Metrowy. Poza swoją płytą, produkuje on bity dla różnych ekip z Polski.

Kawałki pt. „Bilet” oraz „Witamy Na Śląsku” umieszczone na forum reggae w 2006 r. sprawiły, ze GrubSon zaczął współpracować z łódzkim producentem MMF (DreadSquad).

GrubSon nie tracąc czasu skupia się na swoim dwupłytowym albumie oraz produkuje mixtape’y, instrumentale oraz nielegale nagrane u siebie w domu pod nazwą „Unleashed&Remixed”. Mając sporo materiału poznaje DJ FEEL-X’a i przechodzi do jego wytwórni „Siła-Z-Pokoju”. Podobne szalone charaktery wspomnianych dwóch typów zwiastują dobrą współpracę.

W 2007 roku po wygranym konkursie na trzecią producencką płytę Magiery i L.A., GrubSon nagrywa kawałek na płytę KODEX III , który staje się singlem promującym album wspomnianych już producentów.

Obecnie GrubSon współpracuje z wieloma artystami takimi jak: Załoga MaxFloRec., Skorup, Majkel, East West Rockers Sound System, LSM Sound System, RainbowHiFi Sound System, Antikings Sound System, JuniorStress, Bas Tajpan, Miód & Frenchman, NaturalDreadKillaz, DJ FEEL-X, DJ Twister, DJ Bart, DJ Ramone, Grafomanii, ZeroRHPlus, Dreadsquad, DonGuralesko.

/źródło: grubson.com.pl/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj